Polecane skarpety bezuciskowe z bawełny

W dzisiejszych czasach wiele zawodów wykonuje swoją pracę na stojąco. Kelnerzy, ochroniarze, wizażystki czy pracownicy fizyczni – wszyscy oni wykonują swoją pracę w głównej mierze na stojąco. Z tego też powodu większość z nich cierpi niestety na różnego rodzaju schorzenia czy niedogodności związane ściśle ze stojącym trybem życia. Do zdecydowanie najpopularniejszych niedogodności zalicza się m.in. żylaki, opuchlizny oraz tzw. uczucie ciężkich, nabrzmiałych nóg. Na problemy tego typu pomóc może dobór odpowiednich skarpet bezuciskowych. 

Zalety bawełnianych skarpet bezuciskowych

skarpety bezuciskowe z bawełnySama już od wielu lat jestem fryzjerką, doskonale zdaję sobie sprawę jak ważny jest dobór zarówno odpowiedniego typu obuwia, jak i skarpet. Codziennie spędzam blisko osiem godzin na nogach, przez co bardzo szybko zaczęłam uskarżać się na problemy z krążeniem oraz uczucie nabrzmiałych, napuchniętych stóp. Z racji tego, że moja mama cierpi na żylaki, chciałam jakoś uchronić siebie przed możliwością zaistnienia tego schorzenia na moich nogach (jak wiadomo niektóre typu żylaków mogą być dziedziczone). Postanowiłam więc jak najlepiej zadbać o komfort swych nóg. W pierwszej kolejności zakupiłam odpowiednio profilowane, wygodne obuwie sportowe, którego wnętrze można było dodatkowo wzmocnić za pomocą specjalistycznych, żelowych wkładek. Następnie zaopatrzyłam się w skarpety bezuciskowe z bawełny, które poleciła mi moja koleżanka, również fryzjerka. Monika zapewniła mnie bowiem o tym, że w 100% naturalna, ekologiczna bawełna, z której wykonane są skarpetki, pozytywnie wpłynie na kondycję mojej skóry. Dzięki nim skóra na moich stopach będzie mogła więc oddychać, zniweluję tym samym możliwość wystąpienia wzmożonej potliwości. Dodatkowo skarpetki te wykonane są z bezuciskowego materiału, który nie wżyna się w skórę, co prowadzi często do puchnięcia stóp. Ponadto skarpetki te nie posiadają często uwierających ciało szwów, które mogą prowadzić do powstania bolesnych obtarć czy odcisków. 

Bawełniane skarpetki bardzo pozytywnie wpłynęły na moje stopy, które dzięki temu nie puchną już tak jak przedtem. Ponadto organiczna, wysokiej jakości bawełna pozwala mojej skórze oddychać, moje nogi się wiec nie pocą. Skarpetki te pozytywnie wpływają również na krążenie dolnej partii ciała: nie obciskają żył, tak więc zmniejszenie powstania żylaków jest w moim przypadku znacznie niższe. Polecam więc wszystkim dobór odpowiednich skarpet, a zwłaszcza tym, których zawody wymagają od nas pracy na stojąco.