Polecana tarnowska kancelaria prawna

Pilnie poszukuję sprawdzonego adwokata od prawa rodzinnego. Chcę złożyć wniosek o separację, ponieważ nie układa mi się w małżeństwie. Uważam, że rozwód byłby zbyt radykalnym działaniem, bo wciąż kocham męża i chciałabym, żeby się zmienił. Liczę po cichu na to, że zrozumie, iż może mnie stracić na zawsze, jeśli nie przestanie pić alkoholu. Najważniejsze, aby zaczął chodzić na terapię oraz na spotkania anonimowych alkoholików. On jednak nie chce na ten temat słyszeć.

Rzeczowa porada prawna tarnowskiego adwokata

świetny adwokat - tarnówZdecydowałam, że w takiej sytuacji, muszę wyprowadzić się z domu. Niektórzy alkoholicy muszą dosięgnąć dna, żeby przestać pić. Wiem, że dla mojego męża takim dnem będzie, jak zostanie sam, gdyż zawsze panicznie bał się samotności. Wejdę zaraz w wyszukiwarkę internetową, aby przejrzeć listę dobrych kancelarii prawnych. Jestem zadziwiona, że w Tarnowie prosperuje aż trzynaście kancelarii adwokacko-radcowskich. Jeżeli jest mi potrzebny świetny adwokat – Tarnów ma do zaoferowania wielu profesjonalistów od prawa rodzinnego i opiekuńczego. Udało mi się dodzwonić do pewnej kancelarii prawnej i zaraz jadę na spotkanie z adwokatem. Prawnik powiedział mi przez telefon, że powinnam wziąć ze sobą akt zawarcia związku małżeńskiego, akt urodzenia i dowód osobisty. Za poradę prawną liczy sobie sto dwadzieścia złotych, a za sporządzenie wniosku o separację sądową – trzysta złotych. Pojawi się problem, jeśli mąż nie zgodzi się na separację, bo wtedy koszta urosną i będę musiała dopłacić za wniosek kolejne trzysta złotych. Adwokat podkreślił, że małżonek, który nie godzi się na separację, może od razu wnioskować o rozwiązanie małżeństwa. Jeżeli wina za rozpad małżeństwa leżałaby po mojej stronie, to nie otrzymałabym zgody na separację, jeśli mąż by nie chciał. Na szczęście, nie przyczyniłam się do rozpadu związku, nigdy nie zdradziłam męża. 

Jestem już po wizycie w kancelarii. Wiele się dowiedziałam od adwokata odnośnie szczegółów zawarcia separacji. Będziemy osobnymi bytami z rozdzielnością majątkową i przyzwoleniem na spotykanie się z kimś innym. Adwokat okazał się bardzo rzeczowy i uważny, z wielką cierpliwością wysłuchał tego, co miałam do powiedzenia. Prawnik już na jutro przygotuje wniosek o separację, za który już uiściłam opłatę.