Pobyty lecznicze w Ciechocinku

 

Każda starsza osoba może liczyć na miejsce w sanatorium. Są tam wysyłane osoby z problemami oddechowymi, bólami w kręgosłupie, czy chorobami serca. W całej Polsce znajduje się kilkanaście sanatoriów, które każdego roku przyjmują po kilka tysięcy seniorów z różnymi dolegliwościami wieku starczego. Jedni otrzymują dofinansowania na pobyt w ośrodku, a inni muszą za nie zapłacić.

Jakie zabiegi są przeprowadzane w Ciechocinku?

pobyty z zabiegami w CiechocinkuWczasy połączone z intensywną rehabilitacją i odpowiednim leczeniem, mają zbawienny wpływ na wielu seniorów odwiedzających sanatoria. Aby otrzymać dofinansowanie na pobyt w takim ośrodku, należy mieć orzeczoną grupę inwalidzką, lub spełniać kryteria dochodowe, czyli uzyskiwać bardzo niskie dochody z emerytury, lub renty. Pozostali pacjenci muszą prywatnie wykupować pobyty w sanatoriach. Pobyty z zabiegami w Ciechocinku należą do najpopularniejszych i dlatego w tym miejscu najciężej jest znaleźć wolne miejsce. W sanatorium przeprowadzane są przeróżne zabiegi, mające na celu poprawę stanu fizycznego i  psychicznego pacjentów. Seniorzy mogą korzystać z kąpieli solankowych, borowinowych, perełkowych, czy ozonowych, które posiadają zbawienny wpływ na całe ciało. Mają do dyspozycji basen, w którym odbywają się grupowe zajęcia, hydromasaże, a także są dostępne bicze wodne. Seniorzy skarżący się na problemy z układem oddechowym są poddawani inhalacji solankowej, która doskonale udrażnia górne drogi oddechowe. Dla pacjentów, którzy zmagają się z bólami w stawach i kręgosłupie, instruktorzy prowadzą specjalne zajęcia na sali gimnastycznej i siłowni. Takie zajęcia pomagają w znaczny sposób pozbyć się źródła bólu. W cenie turnusu, osoby starsze mają zapewnione zakwaterowanie w komfortowych, dwuosobowych pokojach z własnymi łazienkami i klimatyzacją, wyżywienie w postaci trzech, głównych posiłków, oraz dostęp do wszystkich specjalistów prowadzących zajęcia w Ciechocinku.

W sanatorium są przeprowadzane zabiegi z zakresu fizjoterapii, hydroterapii, a nawet psychoterapii. Dla większości seniorów, wczasy połączone z intensywną rehabilitacją są szansą na odzyskanie sprawności fizycznej. Pobyty w sanatorium są organizowane przez cały rok w różnych częściach Polski. Przeprowadzane zabiegi mają doskonały wpływ na seniorów.