Place zabaw dla dzieci

W ostatnim czasie na wielu osiedlach w Polsce można zobaczyć bardzo dużą liczbę nowych placów zabaw. Jest to spowodowane tym, że na wielu osiedlach były zawsze bardzo stare i za niedbałe place zabaw i najczęściej zrobione z aluminium czy innych metali. jest to niebezpieczne dla dzieci bo blacha zawsze może się odgiąć, wiec nowe place zabaw są tylko drewniane.

Wysokie jakość plac zabaw

funkcjonalne drewniane place zabawJak się okazuje nawet w wielu przepisach bezpieczeństwa są już zapis, ze place zabawa dla dzieci muszą być zrobione z naturalnych i nie groźnych dla nich materiałów. Dlatego też wszelkiego rodzaju stopy różnych metali odpadają jako środek budulcowy do nich. Pozostaje tak na prawdę tylko drewno i to właśnie ono jest używane do produkcji placów zabaw. Dzięki temu dzieci są bardzo bezpieczne, bo drewno jest specjalnie szlifowane, a wiec nie sytuacją z nieco żadnej drzazgi i o wiele lepiej amortyzuje uderzenia a niżeli metal. Dlatego też takie funkcjonalne drewniane place zabaw mają być standardem już za kilka lat i wszelkie stare i zapomniane place zabaw będą zastąpione tymi nowymi, które są zgodne ze wszelkimi wytycznymi. Dzięki temu dzieci mogą samodzielnie się na nich bawić, bo rodzice wiedzą, że nic nie może im się stać,a  co za tym idzie są oni bardziej zrelaksowani, bo dzieci mogą bawić się same. Warto dodać, ze drewno jest również o wiele bardziej odporne na zmienne czynniki atmosferyczne, bo takie place zabawa stoą na zewnątrz przez cały rok. Pada na nie śnieg, grad oddziałuje mróz czy też gorące promienie słoneczne w upalne lato. Dlatego też metal źle znosi tak zmienne warunki, też place zabawa bardzo szybko się psuły lub po prostu korodowały. Drewno dzięki swoim właściwością jest praktycznie odporne na takie czynniki i tylko trzeba co kilka lat impregnować je specjalnymi lakierami, by na dłużej pozostawało świeże i żywe.

Cieszy nas fakt, ze place zabaw są teraz drewniane, bo znacząco zwiększa to bezpieczeństwo, gdy bawią się na nim dzieci. Dodatkowo inwestując raz w taki plac zabaw mamy spokój na kilkadziesiąt lat, bo wytrzymają one o wiele dłużej niż metalowe place zabawa, a więc władze danego miasta będą ponosiły decydowanie mniejsze koszty. Na takie plac zabaw dzieci będą chodziły częściej, a więc mniej czasu spędzą przed komputerem.