Palety drewiane na meble

 

Od wielu lat prowadzę mały zakład meblarski, jest ona w mojej rodzinie przekazywany z pokolenia na pokolenie, teraz padło na mnie. Zakładem zajmuję się samodzielnie od około dwudziestu siedmiu lat, wcześniej oczywiście również tam pracowałam od lat wczesnodziecięcych, w również jest pewną tradycją w mojej rodzinie. Taka wakacyjna praca bardzo dużo uczy na we wszystkich aspektach życiowych. Ja dodatkowo studiowałam ekonomię, która pomogła mi świeżym okiem spojrzeć na finanse naszego zakładu. Wprowadziłam także nową politykę do naszej firmy, która bardzo się opłaca

Jak produkować nowoczesne meble z palety drewnianej?

produkcja palet drewnianychNową, wspomnianą we wstępie polityką było pójście z duchem czasu. Mianowicie, miałam zamiar rozglądać się za nowościami na rynku oraz za pewnymi niszami w dziedzinie meblarskiej, tak aby skutecznie je wypełnić swoją obecnością. Znalazłam pewną lukę a zarazem nowość – były to meble stworzone z palet drewnianych. Toporne i surowe a zarazem bardzo eleganckie i szlachetne dzięki zastosowaniu drewna. Z mojego, osobistego researchu wynikało, iż produkcja palet drewnianych jest stosunkowo tania i łatwa. Potrzebna była jedynie jedna nowa maszyna, której cena nie była wygórowana. Natomiast jeżeli chodzi o kupno gotowych palet drewnianych byłoby to dla nas trochę nieopłacalne. Mieliśmy miejsce na maszynę na naszym warsztacie i pracowników do jej obsługi. Z tego też względu bardziej opłacała nam się własna produkcja palet drewnianych, które zostaną użyte do stworzenia naszych nowych mebli. Ponadto palety musiały być produkowane w różnych niestandardowych rozmiarach co niekiedy u zwykłych producentów jest niemożliwe. Dodatkowo mogliśmy zastosować specjalne drewno już pomalowane do zbicia danej palety, co bardzo przyspieszało pracę oraz sprawiało, iż niewidoczne były jakiekolwiek prześwity przy łączeniach drewna, co niejednokrotnie było widoczne i sprawiało nieestetyczne wrażenie. Poduszki produkowaliśmy także samodzielnie, ponieważ w zakładzie meblarskich posiadaliśmy maszyny do szycia.

Ostatecznie rozpoczęliśmy także produkcję palet drewnianych do sprzedania dla różnych dostawców oraz sklepów. Zajęcie się produkowaniem takiego towaru było bardzo dobrym posunięciem, do dzisiaj jesteśmy wiodącym producentem mebli z palet drewnianych.