Pakowanie płodów rolnych w worki siatkowe

Wielu producentów owoców i warzyw nie zdaje sobie sprawy w czym przechowywać, przewozić i sprzedawać swoje produkty. Wielu z nich nieświadomie niszczy swoje plony przechowując je w siatkach nieprzepuszczających powietrza lub źle dostosowanych skrzynkach. Worek siatkowy jest jednym z rozwiązań w którym mamy gwarancję, że nasze produkty tak szybko się nie zepsują.

Worek siatkowy do czego służy?

worki siatkoweWorek siatkowy są to przewiewne dziurawe siatki zapewniające stały przepływ powietrza, zabezpieczające przed gniciem owoców i warzyw. Worki siatkowe popularne są do przechowywania i sprzedawania ziemniaków. Jednak stosowane są do wszystkich owoców i warzyw. Posiadają różne wielkości i nośności. Warto pamiętać, że nie każdy produkt może być pakowany w duże worki. Rynek obecnie oferuje różnie cenowo i jakościowo worki. Warto więc wybrać taki, który posłuży nam nawet kilku razowo nawet kosztem droższej ceny. Lepsze jakościowo worki siatkowe posiadają możliwość zawiązania na górze, co dodatkowo zabezpiecza owoce i warzywa przed rozsypaniem. W ofercie producentów możemy znaleźć rozmaite kolorowo worki, jednak kolor jest najmniej istotną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. Worek siatkowy często ostatnimi laty jest również popularny do składowania drewna do kominka, zabezpiecza przed rozsypaniem oraz pozwala drewnu lepiej wyschnąć przez co dużo lepiej pali się w zimie.

Jeśli więc jesteś osobą, która szuka rozwiązania w czym przewozić i magazynować swój produkt rolny bez wątpienia powinieneś użyć rozwiązania worków siatkowych. Wybierając inny sposób przechowywania możesz narazić się na zepsucie lub zgnicie owoców i warzyw. Co wiąże się z dużymi kosztami nie tylko utylizacji ale brakiem zarobku gdzie nie będziesz miał produktu do sprzedaży.