Oświetlenie firmy Philips

 

Prowadzę studio fotograficzne i potrzebuję dobrego światła. Można powiedzieć że maluję światłem. Pracuję z modelkami, wybitnymi aktorami i reżyserami. Sesje fotograficzne wymagają najlepszych lamp, od tego zależy moja przyszłość w tym zawodzie i ilość chętnych na wynajem studia lub na sesję fotograficzną. Każdy fotograf może zaświadczyć że bez światła nie da rady pracować.

Dobre oświetlenie studia fotograficznego

oświetlenie philipsW słoneczne dni nie ma problemu, duże okna zapewniają stały dopływ światła słonecznego, ale pogoda jest kapryśna. Słońce nie zawsze chce świecić. Dlatego właśnie zainstalowałem oświetlenie philips. Na rampach podwieszonych pod sufitem wisi u mnie około czterdziestu dużych lamp ledowych. Technologia LED zmieniła całkowicie świat fotografii i filmu. Głównie ze względu na to, że żarówki ledowe się nie nagrzewają, nie zmieniają temperatury barwowej fotografowanego obiektu. Raz zaprogramowana aparatura spełnia swoje zadanie przez długi okres czasu. Ponadto, modele nie pocą się w świetle reflektorów, mniej się męczą i dzięki temu praca z nimi jest łatwiejsza. Prócz baterii lamp wiszących pod sufitem, mam też lampy ruchome, które czasami stawiam na wysokich statywach za oknem. Mogę wtedy symulować dowolna porę dnia i nocy, przez wpadające przez okno promienie. To ulubiona forma malowania światłem naszych reżyserów i operatorów filmowych. Stawiają w ten sposób światło konturowe, pięknie odcinające aktora od tła. Powiedzenie malowanie światłem, nie wzięło się znikąd. Jeśli chcemy scenie filmowej, lub zdjęciu nadać odpowiedni nastrój na przykład grozy, to musimy modela lub modelkę oświetlić od dołu. Wtedy jego wygląd nabiera upiornego charakteru. Jeśli chcemy żeby był brzydki, a jego cera niezdrowa, to musimy dać mocne światło prosto w twarz. Ten efekt jest dobrze znany ze zdjęć paszportowych. Jeśli natomiast chcemy stworzyć obraz człowieka całkiem niegroźnego, a nawet niewydarzonego to światło powinno być skierowane od góry.

Wówczas jego rysy się skrócą, zacznie przebłyskiwać łysa głowa. Takie sztuczki zna każdy operator filmowy i fotograf. Żeby się nimi posłużyć, potrzebny jest bardzo dobry sprzęt oświetleniowy. Dlatego nie jest przypadkiem że do swojego studia wybrałem właśnie oświetlenie firmy Philips. Ta marka zwiastuje jakość i niezawodność.