Okleiny drewnopodobne do drzwi

 

Drzwi do naszych mieszkań i domów stanowią w pewnym sensie naszą wizytówkę. W szczególności w przypadku mieszkań są one pierwszym elementem, który cokolwiek mówi o mieszkańcach danego lokum z perspektywy klatki schodowej. Warto więc sprawić, żeby ich wygląd był spójny z tym, za jakich ludzi uważamy samych siebie.

Drzwi z okleiną drewnopodobną

okleina drewnopodobna do drzwiKoszt takich drzwi jest zróżnicowany w zależności od materiału, z jakiego są wykonane oraz ich właściwości przeciwwłamaniowych. Wiele osób ma problem z zakupem odpowiednich drzwi wejściowych, ponieważ najbezpieczniejsze modele wykonane są ze specjalnego metalu, natomiast najładniej ich zdaniem wyglądają drzwi drewniane. Rozwiązaniem takich dylematów jest okleina drewnopodobna do drzwi, która pozwala zachować wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie uzyskać wygląd niemal dokładnie taki sam, jak w przypadku drzwi drewnianych. Producenci oklein od lat udoskonalają swoje produkty, dzięki czemu możemy korzystać z szerokiego spektrum wyboru kolorów i wzorów imitujących różnego rodzaju drewno. Jest to też zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż drzwi antywłamaniowe wykonane z wykorzystaniem prawdziwego drewna. Jeszcze kilka lat temu wadą oklein było to, że po pewnym czasie użytkowania zdarzało się, że zaczęła ona odchodzić od drzwi co wyglądało bardzo nieestetycznie i generowało problemy związane z konieczności szybkiego naprawienia takiej usterki. Postęp technologiczny widoczny jest również w tej branży i takie sytuacje dziś praktycznie już się nie zdarzają.

Odwiedzając ostatnio znajomych mieszkających w bloku miałem okazję przyjrzeć się przekrojowi wzorów drzwi innych mieszkańców. Jestem przekonany, że większość z nich była wykończona właśnie okleiną drewnopodobną, jednak jakość tego wykończenia sprawiał, że do dziś nie mam pewności czy były to drzwi z drewna, czy tylko z okleiną.