Ogromne wieńce pogrzebowe

Od kilkunastu lat prowadzę własną kwiaciarnie. Zauważyłam już od dłuższego czasu, że ludzie coraz częściej decydują się na zakupy droższych bukietów. Kwiaty stają się wyrazem uczuć, które ludzie wzajemnie do siebie żywią. To nawet piękne, daje mi to zarobek. Trochę inaczej ma się sytuacja jeśli chodzi o wieńce pogrzebowe. Wśród ludzi jest wiele złych, negatywnych emocji. Czasami padają one w gniewie i nie da się ich cofnąć, zwłaszcza kiedy drugiej osoby nie ma już na świecie. Wtedy dopadają ich wyrzuty sumienia i kupują okazałe wieńce. 

Eleganckie i piękne wieńce pogrzebowe 

białystok - wieniec pogrzebowyChociaż tutaj trzeba zaznaczyć, że nie każda osoba mająca wyrzuty sumienia kupuje wieńce. Są to także osoby, których odejście bliskiej osoby zabolało bardzo. Często mający poczucie, że mogliby zrobić coś więcej. Czasami ogrom miłości jaki znajduje się w ich sercach każe im kupować i zamawiać piękne wieńce. Często jest tak, że jest to symboliczne pożegnanie z tą drugą osobą, danie jej ostatniej rzeczy, która tutaj na ziemi mogłaby ją ucieszyć. Wielokrotnie kupuje się i zamawia kwiaty, które osoba zmarła po prostu uwielbiała. Zarówno jeśli chodzi o gatunek jak i w przypadku kolorów. Często widzę jak takie osoby zmagają się ze stratą i bólem jaki towarzyszy im sercom. Często pytają mnie również jaki powinien być wieniec, który kładzie się na grobie. Zawsze wtedy odpowiadam, że taki, który spodobałby się zmarłej, ale jest również pasujący do osoby, która go daje. Obszar w jakim działam to białystok – wieniec pogrzebowy ani duży ani mały nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Podstawą każdego dobrze wykonanego wieńca jest świerk. Daje on solidne podstawy i utwardzenie. Przedłuża także trwałość, bo kwiaty nie mają styczności bezpośrednio z twardym oraz zimnym podłożem. Dodatkowo zieleń pasuje do każdego koloru kwiatów, niezależnie co wybierze się do wiązanki. 

Wiem i liczę się z tym, że w obliczu śmierci ciężko jest poradzić sobie ze stratą i myśleć jeszcze o innych rzeczach, ale często polecam swoim klientom aby przejrzeli wieńce w internecie. W sieci znajduje się mnóstwo propozycji, które kwiaciarzowi pomogą w realizacji – pokazanie oczekiwań klienta jest często bardzo ważnym elementem, aby w tych ciężkich chwilach być zadowolonym z wydanych pieniędzy.