Odzież do mieszanych sztuk walki

Popularność MMA od kilku lat nieprzerwanie rośnie. Powstają nowe federacje i nowe kluby, w których można trenować. Spora część młodzieży decyduje się na uprawianie tego sportu z racji tego, że jest niezwykle widowiskowy i efektowny. 

Kto zajmuje się dystrybucją odzieży do MMA? 

odzież mmaMixed Martial Arts, czyli mieszane sztuki walki, to jak sama nazwa wskazuje połączenie wielu stylów. Najczęściej jest to swoisty miks technik parterowych, jak ju – jitsu, czy też judo, z technikami stójkowymi, głównie boksem, kick – boxingiem i tajskim boksem. Kiedy patrzymy na zawody MMA w telewizji lub internecie, zapewne rzuciły nam się w oczy charakterystyczne stroje zawodników. To połączenie ciasno przylegających spodenek, z równie ciasno przylegającą koszulką. Spodenki do MMA specjalnie są skonstruowane w ten sposób, by uniemożliwiać chwytanie lub szarpanie nimi. Jednak poza spełnianiem oczywistej funkcji, przede wszystkim muszą być komfortowe dla zawodnika, który je nosi. Dlatego są wykonane z najwyższej jakości materiałów elastycznych. Nie powoduje on pocenia się i odprowadza pot na zewnątrz. Dobrze dobrana odzież MMA ściśle przylega do ciała, ale w żadnym razie nie powinna go uciskać. Dlatego jeżeli przy mierzeniu, odczuwamy choć delikatny dyskomfort, należy dobrać inny model. Koszt odzieży do mieszanych sztuk walki jest bardzo zróżnicowany. Jest tak ponieważ produkcją zajmują się różne firmy. Te, które mają ugruntowaną pozycję na rynku oczywiście mają najdroższy sprzęt, ale stawiają na najwyższą jakość. 

Sporty walki wymagają specjalnego uniformu. Nie inaczej jest w przypadku MMA. Ubrania muszą być ściśle przylegające, by uniemożliwić rywalowi ich rozdarcie lub ściągniecie, ale także by za nie chwytano. W tak kontaktowym sporcie wszystkie szczegóły są ważne.