Oddziałowy wózek – ważny sprzęt

Placówki opieki medycznej i takie jak szpitale kojarzymy przede wszystkim z profesjonalnym sprzętem umożliwiającym wykonywanie badań, bo znajdują się tam między innymi urządzenia wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie i wiele innych dobrze znanych nam zjawisk. Warto jednak spojrzeć na taki miejsce również z perspektywy osoby tam pracującej, ale wcale nie musi chodzić tylko i wyłącznie o samego lekarza. Pielęgniarki i pielęgniarze także spełniają bardzo ważną funkcję. Chętnie korzystają z wózków oddziałowych, ponieważ wtedy praca jest zdecydowanie łatwiejsza.

Osoba upoważniona do obsługi wózka oddziałowego

małe oddziałowe wózkiNiech nie zwiedzie nas wygląd takiego wózka, ponieważ zawsze w praktyce mówimy tutaj o sprzęcie posiadającym odpowiednie atesty, gdyż tylko i wyłącznie wtedy może być on dopuszczony do użytkowania w tak ważnym miejscu, jak szpital. Pojęcie wózek oddziałowy kojarzona jest na pewno w pierwszej kolejności ze sprzętem przeznaczonym do transportu pacjentów i rzeczywiście pacjent może czuć się na takim wózku komfortowo. Tym bardziej że często sam jest w stanie obsługiwać wiele ważnych mechanizmów, ponieważ zostały one wykonane tak, aby można było się nimi posługiwać w sposób intuicyjny. Przykładem będą tutaj, chociażby hamulce, które sprawiają, że wózek w razie potrzeby można zatrzymać i ustabilizować w konkretnym miejscu. Małe oddziałowe wózki tworzone są również z myślą o dzieciach, ale powinniśmy pamiętać, że nawet rozmiar tych stworzonych z myślą o osobach dorosłych da się zmienić. W razie potrzeby jesteśmy bowiem w stanie taki wózek złożyć na przykład na czas ewentualnego transportu. Jeżeli przyjrzymy się temu, jak funkcjonują oddziały szpitalne, to możemy tam zobaczyć jeszcze jeden zupełnie inny rodzaj wózków.

Chodzi tutaj o specjalne egzemplarze przeznaczone do rozwożenia posiłków, leków i innych ważnych rzeczy. Co łączy te rozwiązania? Między innymi znakomicie wykonana metalowa konstrukcja pozbawiona często ostrych krawędzi oraz dobrze wykonane koła. W przypadku wózków inwalidzkich będą to oczywiście koła, które można napompować. Zostały one tak wykonane, aby przynajmniej częściowo amortyzowały wstrząsy. Mały wózek musi być tak wykonany, aby bez problemu zmieścił się na przykład do windy lub przejechał przez ościeżnicę.