Ochrona lakieru samochodowego

W związku z licznymi zmianami mającymi na celu zwiększenie ochrony środowiska zmieniona skład farb do malowania samochodów. Właśnie przez to lakier jest mniej wytrzymały niż w dawnych czasach. Szukano rozwiązania, które pozwoli zachować świeży wygląd lakieru, ale także utrzyma go znacznie dłużej na powierzchni pojazdu. Pojawienie się auto detailingu sprawiło, że zabezpieczenie lakieru stało się bardziej popularne niż dotychczas.

Powłoki ceramiczne – dodatkowa ochrona

ceramiczne zabezpieczenie lakieru w BydgoszczyKorzystanie z powłok ceramicznych ma duże zalety ze względu na osłabienie lakieru. Chęć uzyskania najlepszego koloru często wiąże się z polerowaniem, co przy nowych lakierach jest dużym ryzykiem. Chcąc zadbać zarówno o kolor, jak i o trwałość można wykorzystać ceramiczne zabezpieczenie lakieru w Bydgoszczy. W naszym mieście znajduje się kilka profesjonalnych firm specjalizujących się w auto detailingu, posiadających w swojej ofercie także powłoki ceramiczne. Ich stosowanie różni się od wszelkich wosków czy polerek mechanicznych, ponieważ ceramika ma to do siebie, że wchodzi w reakcję z lakierem uwydatniając jego żywotność. Każda nałożona warstwa nadbudowuje poprzednią tworząc efekt 3D niewidoczny dla ludzkiego oka, jednak odczuwalny dla samochodu. Dzięki kilku takim warstwom lakier jest bardziej odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, sól drogową, a także rysy. Obecnie jest to najbardziej trwała ochrona lakieru dostępna na naszym rynku. Nakładaniem, takich powłok lepiej nie zajmować się na własną rękę, ponieważ w wyniku niepowodzenia można je usunąć tylko za pomocą specjalnych narzędzi mechanicznych. Ale to nie jest kłopotem, ponieważ w Bydgoszczy znajduje się wiele miejsc, które podejmą się zabezpieczenia lakieru w Twoim pojeździe. Jednak przed oddaniem pojazdu na taką usługę warto wcześniej skonsultować się co do rodzaju powłoki, która najlepiej się sprawdzi na lakierze Twojego auta. Przy wyborze takich powłok kieruj się certyfikatami producenta oraz oceną skuteczności wśród innych użytkowników.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad założeniem powłoki ceramicznej na lakier swojego samochodu zastanów się czy warto. Pamiętaj jednak, że powłoki gwarantują dodatkową ochronę na długi czas, dając wiele korzyści dla Twojego pojazdu. Z jednej strony żywotność lakieru jest znacznie dłuższa, z drugiej otrzymasz efekt lustra przyciągający wzrok.