Objawowe leczenie żylaków pijawkami

Pogrubione oraz kręte żyły występujące w obrębie kończyn dolnych określane są mianem żylaków kończyn dolnych. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Dotyka ona zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć w większym stopni dotyczy płci damskiej. Tworzy nieestetyczne efekty wizualne na skórze oraz utrudnia przepływ krwi przez ściany naczyń.

Jakie leczenie żylaków wybrać?

leczenie żylaków pijawkamiObecnie dostępne są różne formy leczenia żylaków, na przykład: ostrzykiwanie lub zabiegi chirurgiczne. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszy się leczenie żylaków pijawkami. Substancje wtłaczane do naszego organizmu przez pijawki wykazują szereg korzystnych działań, a mianowicie działają bakteriobójczo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz znieczulająco. Ponadto aktywują do działania układ immunologiczny, wpływają na działanie układu krwionośnego: rozrzedzają krew oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi do wartości fizjologicznych. Ich terapeutyczne właściwości znane są od wieków. W ostatnich latach udowodniono, że w gruczołach ślinowych pijawek znajdują się substancje wykazujące działanie antynowotworowe. Zabieg leczenia pijawkami jest bezbolesny i trwa około godziny. Pozwala na leczenie objawowe istniejących już żylaków: znacząco je zmniejsza i likwiduje przykre dolegliwości somatyczne. Co najważniejsze nie generuje dużych nakładów finansowych. Nie mniej jednak całkowity koszt zabiegu pokrywa pacjent, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia nie udziela refundacji. Zwykle koszt wynosi od stu do dwustu złotych. Należy jednak liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu, a co za tym idzie kolejnymi kosztami. Ceny nie są jednak wygórowane, a pożądane efekty leczenia stają się gwarantem satysfakcji wśród pacjentów. Niskie koszty oraz doskonałe rezultaty leczenia sprawiają, że leczenie pijawkami cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Znane i cenione od lat terapeutyczne właściwości pijawek znów wracają do łask. Pozwalają na skuteczne i szybkie leczenie żylaków kończyn dolnych. Nie wymagają od nas dużych nakładów finansowych. Są powszechnie dostępne w prywatnych gabinetach oraz przychodniach zdrowia. Eliminują uporczywe dolegliwości somatyczne oraz poprawiają jakość naszego codziennego życia. Pozwalają na szybki powrót do zdrowia.