O kursach ppl

 

Ludzkość stosunkowo niedawno odkryła sposób na bezpieczne podróże powietrzne, jednakże już sporo wcześniej zainteresowanie taką formą transportu było spore. Człowiek interesujący się lotnictwem prędzej czy później pomyśli o własnej licencji na latanie. Najłatwiejszą do zdobycia jest licencja pilota turystycznego. W poniższym tekście opowiem trochę o takim szkoleniu.

Kursy ppl – wymogi i przebieg

kurs pplTak naprawdę można starać się o taką licencję szybciej niż na prawo jazdy, bowiem już szesnastolatek może odbywać loty ćwiczeniowe. Warunkiem koniecznym jest, by kursant przed egzaminem kończącym kurs ppl ukończył gimnazjum. Kolejnym wymogiem jest specjalne orzeczenie lotniczo-lekarskie kategorii 1 lub 2. Kurs zaczyna się od części teoretycznej, koniecznej do kontynuowania nauki. Na szkoleniu trzeba zdobyć wiedzę na temat m.in. prawa lotniczego, nawigacji, czy łączności. Następnym etapem będzie szkolenie praktyczne. Jest ono kilkuetapowe. Najpierw uczy się podstaw kierowania maszyną oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych. Później kursant uczy się latać zgodnie z przyrządami, na końcu zaś odbywają się przeloty w zwykłym ruchu lotniczym. Po pomyślnym ukończeniu kursu należy przystąpić do egzaminu. Jeżeli pomiędzy ukończeniem kursu a przystąpieniem do egzaminu minie więcej niż rok, należy wyrobić aktualną Kontrolę Wiadomości Teoretycznych. W razie jego pozytywnego zaliczenia otrzymujemy wymarzoną licencję.

Podsumowując, otrzymanie licencji pilota turystycznego nie jest sprawą trudną. Formalne wymogi zdobycia takiej licencji nie są trudne, gorzej z wymogami finansowymi. Dla zdeterminowanych i zainteresowanych osób nauka na kursie nie powinna być trudna. Zdobycie uprawnienia do latania może być zwieńczeniem zarówno kursu, jak i marzeń kursanta.