O czym nie można zapominać przygotowując się do ślubu?

ślub

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, jest to także i jedno z najbardziej stresujących wydarzeń, dlatego by zmniejszyć poziom stresu i mieć pewność, że wszystko w tym wyjątkowym dniu przebiegnie jak należy warto wszystko sobie dobrze rozplanować. O czym nie można zapomnieć i co powinniśmy uwzględnić w swoim planie? Oto kilka podpowiedzi.

Obrączki, suknia ślubna, garnitur to podstawa

suknia ślubnaO tym, że należy pamiętać o takich elementach jak suknia ślubna czy też garnitur dla pana młodego nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak i tutaj o wpadkę nie trudno. Na co zatem należy uważać? Według portalu www.planowaniewesela.pl najczęściej popełnianym błędem, jeśli chodzi o kupno sukni jest czas jaki na to przeznaczamy. W wielu wypadkach suknie ślubne są szyte na zamówienie, a czas realizacji bywa dość długi. Wybór gotowych modeli jest natomiast dość ograniczony, przez co może być trudno znaleźć coś odpowiednie spośród nich. Jeżeli zostawimy to na ostatnia chwile może kosztować nas to nie tylko wiele nerwów, ale także może okazać się, że do ślubu panna młoda nie pójdzie w wymarzonej przez siebie sukni ślubnej, a co za tym idzie ten wyjątkowy dzień nie okaże się wcale taki idealny jak tego oczekiwaliśmy. Błędów tego typu można uniknąć, jeśli tylko wszystko dobrze zaplanujemy. Według strony z biżuterią lovrin.pl o takich rzeczach jak obrączki, czy suknie ślubne itd. należy już zacząć myśleć nawet na rok przed samym ślubem, wówczas będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na poszukiwania. Żeby poszukiwania przebiegały sprawnie warto założyć sobie terminarz w którym wyznaczymy dni w których konkretnymi rzeczami będziemy się zajmować, wówczas wszystko będzie szło sprawniej i wyeliminujemy ryzyko, że w natłoku przygotowań o czymś zapomnimy.

Fotograf na ślub

ślubKolejną bardzo ważną rzeczą o jakiej nie możemy zapomnieć jest znalezienie odpowiedniego fotografa ślubnego. Wbrew temu co by się mogło wydawać o dobrego fachowca wcale nie jest tak łatwo. Ci naprawdę cenieni w branży mają terminy zarezerwowane nawet i na rok do przodu, dlatego należy dość szybko zacząć szukać fotografa. Na co należy zwracać uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim ważne jest to jakie ma on doświadczenie. Warto zapoznać się z portfolio danego artysty jak i opiniami jakie wystawili mu poprzedni klienci. Da nam to dość klarowny obraz tego na jakim poziomie są świadczone przez niego usługi. Za nim jednak dokonany wybory warto dokładnie sprecyzować własne oczekiwania odnośnie fotografii ślubnej. Fotografia ślubna to nie tylko robienie zdjęć w trakcie samej uroczystości, ale także i dodatkowe usługi, na podstawie strony http://vfstudio.eu są to:

  • sesja ślubna studyjna,
  • sesja ślubna plenerowa,
  • reportaż ślubny.

Co ważne nie każdy fotograf świadczy pełen wachlarz usług. Zwłaszcza reportaż ślubny nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniony, a co za tym idzie znalezienie fotografa, który go wykona może okazać się nieco trudniejsze. Co oczywiste przy wyborze fotografa zwracajmy także uwagę na cenę. Nie koniecznie warto decydować się na tego najtańszego fotografa, nie oznacza to jednak, że najwyższa cena musi być gwarancją najwyższej jakości.

Oprawa muzyczna

weseleRównie ważna co fotograf jest muzyka na wesele. Tutaj również o znalezienie wykonawcy, którego jakość muzyki jak i cena były dla nas satysfakcjonujące nie jest takie proste. Pierwszą kwestią z jaką przyjdzie nam się zmierzyć jest wybór pomiędzy dj-em na wesele, a zespołem weselny. Według artykułów na portalu ślubnym www.abcslubu.pl DJ to zawsze lepsze rozwiązanie pod względem cenowym, jednak niewątpliwie muzyka na żywo ma swój klimat i podoba się większej ilości gości. Jeśli jednak ogranicza nas budżet, nie warto szukać taniego zespołu, ponieważ można przypuszczać że jakość granej przez niego muzyki będzie średnia, wówczas lepiej wybrać dj.

Samochód do ślubu – własny czy wynająć?

SAMOCHÓD DO ŚLUBUZajmując się przygotowaniami do ślubu nie można także zapomnieć o samochodzie do ślubu. Jeśli na uroczystość zamierzmy dotrzeć własnym autem kwestie związane z jego ozdobieniem nie zajmą nam wiele czasu i z powodzeniem można zacząć o tym myśleć na krótko przed samym ślubem. Jeżeli jednak auto do ślubu chcemy wynająć z ofertą wypożyczalni warto zapoznać się już na miesiąc czy dwa przed ślubem. Według strony Mojabudka.pl pozwoli nam to na spokojnie sprawdzić różne oferty tak pod względem dostępnych modeli samochodów jak i pod względem cenowym, dzięki czemu będziemy mogli znaleźć najbardziej atrakcyjna dla nas ofertę.

Podsumowując

Rzeczy o których musimy pamiętać przygotowując się do ślubu jest naprawdę wiele, dlatego by mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy warto wszystko sobie dokładnie rozplanować i zapisać. Wówczas to będziemy mieli pewność, że przygotowania przebiegną sprawnie, a sam dzień ślubu będzie dzięki temu mniej stresujący.

One thought on “O czym nie można zapominać przygotowując się do ślubu?

  1. O tak, obrączki są bardzo ważne i to chyba o nich przede wszystkim nie można zapomnieć!!

Dodaj komentarz