Nowoczesne formy oświetlenia

 

Każdego dnia staramy się dbać o to żeby nasz dom zyskiwał piękny i niepowtarzalny wygląd. W związku z tym ciągle kupujemy różnego rodzaju dodatki, gadżety i akcesoria, których głównym zadaniem jest poprawa wizerunku miejsca gdzie mieszkamy. Niekiedy wystarczy zainwestować w drobiazgi, które skutecznie podkreślą charakter naszego mieszkania.

Kolorowe listwy LED

taśma led rgbJeśli posiadamy w naszym domu bardzo estetyczne meble to warto zadbać o to żeby piękno tych mebli podkreślić. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie nowoczesnych form oświetlenia. W ostatnich latach gigantyczną popularność i uznanie w oczach wielu ludzi zyskały listwy ledowe. Bardzo często występują one pod innymi nazwami. Jedną z nich jest taśma led RGB która wyróżnia się tym, że potrafi świecić w wielu kolorach. Ten rodzaj oświetlenia często montowany jest na krawędziach mebli oraz schodów. Niezwykle estetycznie wyglądają również podświetlone sufitowe listwy wykończeniowe. Nowoczesne listwy ledowe posiadają układ sterujący nimi w taki sposób, że możliwe jest uzyskanie niemal każdego koloru. Listwy tego typu świecące w różnych kolorach możemy bez większych problemów zamówić przez Internet. Duża ilość sprzedawców oferuje sprzedaż taśmy LED w różnych długościach, które mogą być podane przez klientów. Powszechnie wiadomo, że technologia ledowa jest rozwiązaniem bardzo energooszczędnym i zarazem ekologicznym. Stosując tego typu dodatkowe oświetlenie możemy być pewni, że nasze rachunki za prąd nie ulegną gwałtownemu wzrostowi.

Ogólnie rzecz biorąc taśmy LED posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Miejsca, w których je zamontujemy zależą tylko od naszej kreatywności. Elementem, który odpowiada za dostarczenie napięcia do naszej listwy jest zasilacz 12V lub 24V. Urządzenia te posiadają dość małe gabaryty dzięki czemu nie będą zbyt widoczne.