Nauka programowania od przedszkola

U każdego rodzica co jakiś czas pojawiają się myśli na temat przyszłości własnego dziecka. Wraz z upływem kolejnych lat próbujemy obserwować pojawiające się zdolności lub predyspozycje naszego dziecka. Jeśli pewne zachowania stają się powtarzalne to normalną rzeczą jest, że staramy się rozwijać zainteresowania naszej pociechy wysyłając na różnego rodzaju kursy, nawet w formie zabawy.

Dzieci mogą programować

kursy z programowania dla dzieci WarszawaDzisiaj nasze dzieci mnóstwo czasu spędzają z komputerem lub z innymi gadżetami elektronicznymi. My, pokolenie ich rodziców mogliśmy tylko pomarzyć o takich nowinkach technicznych. A może by tak wykorzystać fakt, że podstawową wiedzę i umiejętności nasze dziecko zdobyło samo w domu i jest na takim etapie rozwoju, że jego mózg chłonie wszystko jak gąbka, i zapisać go na kurs programowania dla dzieci. Po takim kursie nasze dziecko może i nie zostanie programistą, ale na pewno zetknie się z wiedzą, która zaprocentuje w dalszej edukacji. Takie kursy oprócz podstaw programowania, kładą duży nacisk na naukę logicznego myślenia. A jeśli nasze dziecko złapie jednak przysłowiowego bakcyla to czeka na niego bardzo opłacalna i perspektywiczna przyszłość. Obecne szacunki mówią o wielkich niedoborach programistów na rynku – w samej UE brakuje ich około pięciuset tysięcy, a zapotrzebowanie będzie rosło. Jeśli chodzi o kursy z programowania dla dzieci Warszawa daje bardzo duży katalog możliwości. Można znaleźć kursy zaczynające się już w wieku przedszkolnym – dla pięciolatków. 

Każda nauka jest dużo bardziej efektywna jeśli zaczyna się na wczesnym etapie i jest powoli dozowana. A jeśli uda się połączyć taką naukę z predyspozycjami naszego dziecka to efekt będzie jeszcze lepszy. Chyba nie ma dla rodzica ważniejszej rzeczy niż przyszłość własnego dziecka.