Narzędzia do prac ręcznych w warsztacie

Akcesoria profesjonalne są niezbędnym elementem pracy w każdym warsztacie. Jednak oprócz elektronarzędzi, niezwykle ważne są także elementy ręczne, umożliwiające wykonywanie wielu prac. Dzięki zestawom mamy wszystkie narzędzia obok siebie, a także możemy sięgać po te elementy, które są aktualnie potrzebne do wykręcenia lub wkręcenia danej śruby. Jakie narzędzia mogą znaleźć się w zestawach i walizkach?

Komplety narzędzi ręcznych w walizkach

zestaw narzędzi ręcznychTo najważniejszych elementów kompletów narzędziowych zaliczymy nasadki. To elementy które mogą być bezproblemowo używane na przykład z grzechotkami. Specjalny klucz zwany grzechotką, jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi ręcznych, używanych do wszelakich celów. Odpowiedni zestaw narzędzi ręcznych posiada zarówno duże grzechotki jak i mniejsze wersje. Duże grzechotki nadają się idealnie do odkręcania dużo większych śrub, gdyż mając długie ramię, możemy przyłożyć dużo większą siłę do odkręcenia lub przykręcenia danego elementu. Do narzędzi ręcznych dodawane są też przedłużki o konstrukcji prostej lub łamanej. Tego typu elementy nadają się idealnie do naprawa silnika samochodowego lub innych elementów, znajdujących się pod maską. Są one dobrym wyborem mechaników samochodowych dlatego, iż pozwalają na dostanie się do mniej dostępnych miejsc pod maską, i odkręcenie śruby, której nie bylibyśmy w stanie odkręcić za pomocą tradycyjnych narzędzi.

Dzięki przenośnym zestawom narzędzi ręcznych możliwe jest także wykonywanie prac w terenie, a także świadczenie usług u klientów. Poręczne walizki mają bardzo zgrabną konstrukcję, pozwalającą na swobodne przewożenie ich w bagażniku samochodu lub innym miejscu auta dostawczego. Walizki tego typu posiadają także poręczne zamykania, chroniące przed wypadnięciem narzędzi.