Najlepsze klocki dla małego dziecka

Dla dzieci zabawa jest źródłem nauki, ale też rozrywki. Każdy rodzic powinien w miarę możliwości wspierać rozwój dziecka i dostarczać mu każdego dnia nowych bodźców. Najlepszym sposobem na zapewnienie dziecku kreatywnej zabawy, jest dostarczenie mu edukacyjnych zabawek. W sklepach zabawkowych znajdziemy przeróżne modele produktów dla dzieci w różnym wieku, więc bez problemu znajdziemy idealny dla naszego malucha. 

Z czego są zrobione klocki dla najmłodszych? 

kolorowe klocki dla małych dzieciKażde dziecko ma ze swojego dzieciństwa ulubioną zabawkę, z którą spędzał najwięcej czasu. Najczęściej są to misie, lalki, samochodziki, czy klocki. Maluchy niemalże w każdym wielu lubią się bawić klockami, ponieważ dają one bardzo dużo możliwości. W sprzedaży znajdziemy kolorowe klocki dla małych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nimi. Ponieważ takie maluchy badają świat poprzez wkładanie wszystkich przedmiotów do buzi, to klocki muszą posiadać odpowiedni kształt i wielkość. Jedyne, bezpieczne modele mają zaokrąglone rogi i brzegi, ponieważ mogłyby one wyrządzić dzieciom krzywdę. Najpopularniejsze klocki są wykonane z tworzywa sztucznego, dumy, drewna, czy nawet kartonu. Plastikowe klocki są lekkie i dają się w łatwy sposób łączyć, przez co maluchy nie będą miały problemów w zabawie nimi. Gumowe modele także są lekkie, ale dodatkowo są miękkie. Nawet jak dziecko na nie nadepnie, to się nie zniszczą, ani nie wbiją w stopę malucha. Drewniane klocki są bezpieczne i ekologiczne oraz mają bardzo prosty fason. Natomiast kartonowe są nowością i umożliwiają budowanie z nich konstrukcji poprzez stawianie jednego pudełka na drugim. Można je także chować na zasadzie mniejsze w większe, dzięki czemu po skończonej zabawie nie zajmują wiele powierzchni. 

Zakup klocków jest świetnym pomysłem dla niemowlaka, dwu – trzylatka, czy nawet przedszkolaka. Najważniejsze żeby wybrany model klocków pasował do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci są dostępne klocki w dużych rozmiarach, a dla starszych dzieci są one znacznie mniejsze. Klocki dla małych dzieci mogą także posiadać kolorowe nadruki w postaci cyfr lub liter, albo mogą być sensoryczne, przez co pobudzają dodatkowo inne zmysły. Są one sprzedawane w pojedynczych opakowaniach, albo zbiorczych workach liczących nawet po sto elementów.