Najlepsza alternatywa dla miejskiej sieci kanalizacji

Posiadanie dostępu do miejskiej kanalizacji jest niewątpliwie bardzo wygodne, ale nie zawsze jest to możliwe zwłaszcza w przypadkach, gdy budujemy nowy dom w dużej odległości od centrum miasta. W takim przypadku musimy skorzystać z alternatywnych sposobów na utylizacje ścieków.

Alternatywy dla kanalizacji

kanalizacja wrocławTo, czy w nowym domu będzie mieć dostęp do kanalizacji zależy głównie od tego, w jakiej odległości od nas przebiega łącze tej instalacji. Może zdarzyć się tak, że odległość naszego gospodarstwa od sieci jest zbyt duże, aby opłacało się podłączać nas do miejskiej sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji należy skorzystać z jednej wielu alternatyw. Oczywiście warto najpierw sprawdzić, jak w naszym mieście przebiega kanalizacja wrocław udostępnia specjalną stronę internetową gdzie można sprawdzić dokładnie, do jakich ulic doprowadzona jest ta sieć. Jeżeli naszej ulicy nie jest doprowadzone żadne łącze, najlepszym wyjściem będzie skorzystanie na przykład z domowej oczyszczalni ścieków. Jej działanie opiera się na podobnym mechanizmie co kanalizacja miejska, ale w przeciwieństwie do niej, ścieki nie są odprowadzane do miejskich zbiorników oczyszczających, ale do tego, który zostaje zamontowany blisko naszego domu. Ścieki w tego typu instalacji można oczyszczać na zasadzie mechniczno-chemicznej, czyli podobnie jak w kanalizacji miejskiej, albo też dzięki naturalnym procesom zachodzącym w przyrodzie, czyli procesowi rozwarstwiania się ścieków. Jakie są przewagi tej metody na tradycyjna kanalizacją? Przede wszystkim odchodzą nam comiesięczne opłaty za korzystanie z kanalizacji, gdyż ta metoda utylizacji ścieków jest zdecydowanie najbardziej ekonomiczna. Nie są wymagane również żadne prace konserwacyjne tak jak na przykład w przypadku szamba. Zdecydowanie łatwiej jest dokonywa c wszelkich napraw w obrębie tej instalacji, w związku z tym że większość rur przebiega w obrębie naszego gospodarstwa. Co istotne, do utrzymywania czystości w obrębie ujść sanitarnych można używać podobnych środków chemicznych jak w przypadku posiadania tradycyjnej kanalizacji.

Jak widać, w przypadku gdy nie mamy możliwości podłączenia do tradycyjnej sieci oczyszczającej ścieki, nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z często kłopotliwego w użyciu szamba. Domowa oczyszczalnia ścieków jest zdecydowanie najlepszym wyjściem, gdy zmuszeni jesteśmy do utylizacji nieczystości na własną rękę.