Moje wizyty u psychologa

 

Jeszcze rok temu w życiu bym nie pomyślała, że moim problemom może zaradzić ktokolwiek, w tym także psycholog. Mój stan psychiczny nie tylko sięgnął dna, ale w zasadzie zaglądał nawet pod jego spód. Czułam, że moje życie naprawdę przestaje mieć jakikolwiek sens, choćby najmniejszy i właśnie w tej najgorszej chwili, kiedy myślałam, że to koniec, wszystkiemu zaradził doskonały psycholog.

Nieoceniona pomoc psychologa

psycholog legnicaWszystko zaczęło się stosunkowo niewinnie ponieważ od stresowej sytuacji w pracy z którą na dobrą sprawę poradziłam sobie dzięki pomocy moich przyjaciół. W tamtym momencie jednak zaczęłam coraz mniej jeść, a wręcz obsesyjnie kontrolować to co jem i ile jem. Traciłam kontrolę nad tym, co dzieje się u mnie w pracy, więc chciałam zyskać choćby iluzoryczną kontrolę nad samą sobą. Pomimo tego jednak, że moje problemy w pracy minęły, a ja nawet dostałam z biegiem czasu awans, mój stan psychiczny nie poprawił się. Było coraz gorzej ponieważ do problemów z odżywianiem doszło także coraz gorsze samopoczucie oraz brak poczucia wartości siebie. Wszystko się pogłębiało z miesiąca na miesiąc, aż utknęłam w studni, która dla mnie nie posiadała dna. Ciągle spadałam w dół. Wtedy też stwierdziłyśmy z przyjaciółką, że w tej sytuacji niezbędny będzie psycholog Legnica posiada psychologów, którzy mają rewelacyjne opinie w internecie dlatego postanowiłam zgłosić się do jednego z nich. Początkowo nie wierzyłam w powodzenie tego pomysłu i przyznam, że poszłam do psychologa tylko dlatego, aby nie martwić więcej mojej przyjaciółki. Okazało się jednak, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam w swoim życiu. Na pierwszej wizycie bardzo się stresowałam i nie miałam pojęcia co powiedzieć, ani od czego zacząć. Psycholog jednak pokierował rozmową w taki sposób, że łatwiej mi było się przed nim otworzyć niż przed kimkolwiek wcześniej. Zaufałam mu w stu procentach i dzisiaj tego nie żałuję ponieważ zawsze wychodząc z gabinetu czułam się, jakbym rozpoczynała nowe życie.

Z wizyty na wizytę było ze mną coraz lepiej. Psycholog wyjaśnił mi dlaczego moja psychika zaczęła się zachowywać w taki sposób i tym samy pomógł nie tylko zrozumieć i lepiej poznać samą siebie, ale także nauczył mnie tego w jaki sposób mam sobie radzić w przyszłości, jeśli znów pojawi się jakaś bardziej stresująca sytuacja. Wszystko to sprawiło, że zaczęłam się wreszcie czuć bezpieczna i co równie ważne, znacząco wzrosła moja wartość siebie, co miało pozytywne przełożenie na moją pracę. Mogę z całą pewnością przyznać, że terapia u psychologa uratowała mi życie.