Moje doświadczenia z AR

 

Ostatnimi czasy szukałem jakiś ciekawych aplikacji na mojego smartfona a, jako że jestem maniakiem różnego rodzaju technologicznych ciekawostek i nic nie umknie mojej uwadze, w niedługim czasie natrafiłem na apki AR korzystające z żyroskopu, które od razu mnie zainteresowały, sprawdziłem parę z nich i przekażę wam co nieco o moich doświadczeniach.

Rozszerzona rzeczywistość to tylko gratka dla najmłodszych?

rozszerzona rzeczywistość aplikacje android iPhoneNajpierw moją uwagę przykuły gry miejskie, wpisując frazę „Rozszerzona rzeczywistość aplikacje android iPhone” to właśnie tego znalazłem najwięcej. Zazwyczaj są zbudowane w systemie Massively multiplayer online które opierają swoją mechanikę na prostym korzystaniu z GPS-a w naszym telefonie, dzięki czemu chodząc po mieście, możemy wykonywać różne aktywności zależnie oczywiście od tytułu, w który się zagrywamy, ciekawy sposób na spędzanie czasu poza domem, dodatkowo, jako że są to gry mmo możemy spędzać ten czas ze znajomymi. Mamy również w rozszerzonej rzeczywistości aplikacje virtual pet znane chyba każdemu dziecku dzisiaj, osobiście nie testowałem ich wiele, jednak takie opiekowanie się zwierzaczkiem z samego założenia jest ciekawym bajerem dla najmłodszych. Poza tym natrafiłem jeszcze na apki związane z kosmosem, polegają one na nałożeniu na ekran mapy, która dzięki GPS-owi sama się odświeża, co daje wrażenie, jakbyśmy oglądali kosmos w naszym telefonie dzięki żyroskopowi, przydatne, kiedy chcemy być pewni czy konkretna konstelacja jest w danym dniu na niebie.

Jestem pewny, że ta technologia oferuje, o wiele więcej niż zdążyłem sprawdzić, jednak to, co sam obadałem, wydaje się na tyle interesujące, by wgłębić się w ten temat jeszcze bardziej, dodatkowo niedługo będą ciekawe premiery w tym środowisku, więc polecam każdemu, kto interesuje się technologią w większym lub mniejszym stopniu i szuka czegoś osobliwego na swój telefon.