Moda w dobieraniu płytek łazienkowych

Coraz większą wagę przykładamy do tego, jak wyglądają nasze wnętrza. Z każdym rokiem większa ilość ludzi poszukuje trendów, jakie w danym czasie występują w aranżacji wnętrz i przenosi je do swojego domu czy mieszkania. Chcemy żyć w coraz bardziej przyjemnych przestrzeniach, co wcale nie dziwi, patrząc na możliwości jakie oferuje nam dzisiejszy rynek. Łazienki, które często były pomijane przez dekoratorów aktualnie przezywają swój renesans.

Modne płytki to modna łazienka

modne płytki do łazienkiNajbardziej wpływającą na jakość i wygląd naszych pomieszczeń są ściany. Bardzo ważną rolę w tym, jak będziemy postrzegać wnętrze, odgrywają modne płytki do łazienki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „płytki łazienkowe” i zobaczymy bardzo wiele wzorów i rozwiązań. Jak określić, co jest modne i przeprowadzić remont łazienki w porozumieniu z dzisiejszymi trendami? Nie jest to z pewnością proste. Wciąż na czasie są wnętrza stonowane i eleganckie. Aby uzyskać taki efekt powinniśmy sięgnąć po płytki z kamienia w stonowanych barwach. Jeśli szukamy tańszego rozwiązania, to warto sięgnąć po klasyczne płytki gresowe. Dostępne są w bardzo wielu rozmiarach i kształtach. W ostatnim czasie bardzo modne są duże kafle, często układane bez spoin. Gres może mieć bardzo różne zabarwienie, jednak modne są płytki przypominające wyglądem kamienie naturalne. Dla bardziej odważnych, poleca się płytki z różnymi wzorami. Modne są różne układy figur geometrycznych oraz płytki o niestandardowych kształtach np. w kształcie sześciokąta. Aby dodać szykowności wnętrza swojej łazienki można zastosować tzw. dekory, czyli płytki specjalnie zdobione. Czasami są to subtelne obrazki, jednak coraz częściej w biała płytki wkomponowuje się odważne obrazy o krzykliwych kolorach. Dzięki temu wnętrze nie jest nudne i nabiera pazura.

Moda na duże łazienki sprawiła, że projektanci wnętrz mają jeszcze większe pole do popisu. W bardzo prosty sposób w dzisiejszych czasach możemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy się czuli bardzo komfortowo. Producenci prześcigają się w produkcji coraz ciekawszych fasonów i rozwiązań, dzięki czemu za niewielkie pieniądze możemy kupić naprawdę dobre jakościowo płytki. Bez względu na to, czy dysponujemy dużą ilością pieniędzy, mamy możliwość stworzyć wnętrza, które będą innowacyjne i z całą pewnością nowoczesne.