Mocna pilarka Kraftdele

Robota rekonstrukcyjna była pasją w którą zagłębiłem się do tego stopnia, iż stała się w pewnym momencie moją pracą. Jednak wiązało się to z czasem z koniecznością zmiany podejścia do tematu, bo na początku bardzo nastawiałem się na historyczne metody rzemiosła, które jednak były czasochłonne i wymagały nieraz sporego nakładu pracy. Dlatego też postanowiłem sobie ułatwić robotę, i zacząć używać nowoczesnych narzędzi do prac, które i tak nie były na pierwszy rzut oka widoczne.

Solidna pilarka stołowa Kraftdele

pilarka kraftdele do drewnaMoimi głównymi wyrobami były elementy drewniane, meble obozowe i oczywiście tarcze. Nie wymagało to używania bardzo historycznych narzędzi, gdyż szybciej było pociąć drewno maszynowo, a efekt końcowy i tak nie był zauważalny. Więc, by ułatwić sobie pracę, zacząłem rozbudowywać warsztat. Nie chciałem jednak brać byle czego, trzymając się jednak założenia, że najlepszej jakości sprzęt daje najlepsze efekty. Jednym z podstawowych narzędzi, jakie były mi potrzebne, była pilarka stołowa. W jednym z pobliskich sklepów z narzędziami, najbardziej polecaną była stołowa pilarka kraftdele do drewna. Mimo iż była ona niewielkich rozmiarów, miała moc porównywalną z piłami stołowymi, mogąc spokojnie ciąć nawet najbardziej zbite deski i twarde drewno, a zamontowana osłona na tarczę dobrze chroniła przed opiłkami. Obroty można było regulować w zależności od materiału w taki sposób, by ciętej powierzchni nie zniszczyć podczas pracy, a jednocześnie mieć odpowiednią moc cięcia. Pilarka posiadała możliwość wymiany tarcz, i była zgodna bodaj z wszystkimi obecnie używanymi rodzajami tarcz do cięcia, zarówno przeznaczonych do drewna jak i innych materiałów. Jednym z jej ogromnych plusów była wygoda używania i ergonomiczne wykończenie, dzięki któremu możliwe było wykonywanie dość skomplikowanych elementów bez większego trudu.

Cenowo nie odstawała wcale od pozostałych modeli tej klasy, a że miała o wiele lepsze osiągi, to zdecydowałem się ją wypróbować w warsztacie. Nowy nabytek okazał się niezrównaną pomocą podczas pracy, mając doskonałe osiągi i odporność nawet na najcięższe traktowanie. Dzięki łatwości wymiany tarcz i dużej mocy, mogłem ją używać nie tylko do drewna, ale również do cienkiej blachy a nawet plastiku, i w każdym zadaniu sprawdzała się równie dobrze.