Miękka pielucha tetrowa

 

Pielęgnacja dziecka jest wyzwaniem dla każdego świeżo upieczonego rodzica i nie ma się czemu dziwić. W wielu kwestiach warto słuchać rad i opinii autorytetów w tej dziedzinie, ale w pozostałych przypadkach trzeba się zdać na intuicję. Skóra maluszka jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego traktowania, dlatego też mamy kupują miękkie pieluszki, które mają szerokie zastosowanie.

Jakie są rodzaje pieluch tetrowych?

Pielucha tetrowa kolorowaKażda mama jeszcze przed urodzeniem dziecka, kompletuje dla niego wyprawkę, w której znajdują się wszystkie niezbędne artykuły. Na pewno nie może zabraknąć łóżeczka ze szczebelkami, wózka głębokiego, wanienki do kąpieli czy zapasu jednorazowych pieluszek. Poza nimi, potrzebne będą ubranka, kocyki i pieluszki wielokrotnego użytku, które mają szerokie zastosowanie. W sprzedaży znajdziemy pieluszki tetrowe, flanelowe czy bambusowe, które mają różne właściwości. Jednak najlepsza dla dziecka jest pielucha tetrowa kolorowa lub klasyczna biała, ponieważ jest tania, wytrzymała i świetnie chłonie wodę. Ponadto jest bardzo delikatna w dotyku i nic się z nią nie dzieje nawet po wielokrotnym praniu w wysokiej temperaturze. Pieluchy są wykonane z tetry bawełnianej, która nie ma bardzo gęstego ściegu, dlatego też są lekkie. Można je wykorzystywać jako ręcznik po kąpieli, wycierać buzię po jedzeniu, kłaść na ramię w chwili noszenia dziecka do odbicia czy wykorzystywać jako cienki kocyk. Kolorowe modele mają nadrukowane wzory, więc się nie spiorą w trakcie  czyszczenia. Ich rozmiar jest najczęściej uniwersalny i wynosi siedemdziesiąt pięć na pięćdziesiąt pięć centymetrów. Robiąc zakupy dla malucha, najlepiej od razu kupić przynajmniej dziesięć – dwadzieścia sztuk pieluch tetrowych, gdyż będą się szybko brudziły. Przed każdym użyciem, należy je dokładnie wyprać i wysterylizować żelazkiem.

Najwięcej sprzedaje się białych, klasycznych pieluch tetrowych, gdyż są najtańsze. Jednak kolorowe modele nadają charakteru i cieszą oko. Pieluszki przydają się w wielu codziennych sytuacjach podczas karmienia, zabawy czy spania, więc warto je mieć zawsze pod ręką. Jedna sztuka kosztuje zaledwie kilka złotych, więc nie są to wysokie koszty, a na pewno są dobrze zainwestowane. Kiedy dziecko z nich wyrośnie, to na pewno się przydadzą w domu.