Małe zmiany, które odmienią twoje wnętrze

Odmiana wnętrza naszego domu zwykle kojarzy się z koniecznością przeprowadzenia całego jego remontu. Jednak chcąc wprowadzić jakąkolwiek zmianę wnętrza wystarczy jedynie odpowiednia wymiana niektórych mebli czy elementów dekoracyjnych, które nadadzą danemu pomieszczeniu świeżości i oryginalności. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się co nie pasuje do bieżącego wystroju wnętrza a także zrobić niezbędny porządek, dzięki czemu zobaczymy potencjał danego pomieszczenia. Czasami wystarczy jedynie zakup drobnych elementów dekoracyjnych i zmiana układu mebli by móc cieszyć się odświeżonym wnętrzem. Jakie zatem zmiany odmienią wnętrze?

Dobre zmiany pod okiem fachowca czyli projekt wnętrza

Projektowanie wnętrzJeżeli nie mamy pojęcia o aranżacji wnętrz a chcemy uzyskać efekt podobny do tych z kolorowych katalogów, powinniśmy poszukać pomocy u wyspecjalizowanego architekta, który zajmie się przygotowaniem projektu według którego przeprowadzone zostaną zmiany naszego wnętrza. Architekt wnętrz dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom wizjonerskim dobierze poszczególne meble czy elementy dekoracyjne, tworząc oryginalny a zarazem spójny wygląd danego wnętrza. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że taka osoba najpierw zapozna się z wnętrzem po czym przygotuje odpowiedni plan prac do wykonania, tak aby spełniał on nasze oczekiwania. Projektowanie wnętrz wymaga zwrócenia uwagi na wiele drobnych szczegółów, które przesądzą o ostatecznym wyglądzie danego wnętrza.

Nowy wygląd starych mebli – okleina meblowa

OKLEINA MEBLOWAJeżeli dysponujemy małym budżetem a posiadane meble straciły swój dawny blask lub stały się niemodne, idealnym rozwiązaniem okaże się ich oklejenie nowoczesnymi foliami i naklejkami, które sprawią, że zyskają one nowy wygląd. Okleiny meblowe są wykonane ze specjalnych samoprzylepnych folii, dzięki temu w szybki sposób można nadać swoim starym meblom nowoczesny wygląd. Są one dostępne w wielu kolorach i wzorach co sprawi, że możemy je dopasować do reszty wnętrza. Plusem takiego rozwiązania jest to, że są one tanie i łatwe w użyciu. Dzięki takim okleinom możemy samodzielnie nadać różnym meblom nowy charakter. Według ladnydom.pl możemy nimi okleić między innymi:

  • komody,
  • szafy,
  • stoliki,
  • półki,
  • meble kuchenne.

Dzięki temu stare i nieestetyczne meble nabiorą unikalnego wyglądu, dzięki któremu będą wyglądały jak nowe.

Estetyczne okno czyli nowoczesne rolety

rolety dzień nocCoraz więcej osób rezygnuje z dekoracji okien za pomocą firan czy zasłon, zastępując je nowoczesnymi roletami. Dzięki temu wnętrze takiego pomieszczenia staje się bardziej minimalistyczne i estetyczne. Jeżeli chcemy aby okna naszego mieszkania stanowiły jeden z elementów dekoracji całego wnętrza, idealnym rozwiązaniem okażą się rolety dzień noc. Składają się one z kasety i prowadnic wykonanych z pcv. Dzięki zastosowaniu specyficznych tkanin, będziemy mieli możliwość dowolnego regulowania stopnia nasłonecznienia pomieszczeń, co zapewni nam dodatkowy komfort. Takie rolety są montowane na skrzydłach okiennych, bez konieczności mechanicznej ingerencji w okno. Rolety wewnętrzne pasują do różnych rodzajów okien a dzięki zastosowanym prowadnicom, zapewniającym stabilne prowadzenie tkaniny, idealnie przylegają do szyby, nawet gdy okno jest uchylone. Poza tym takie rolety są dostępne w wielu kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju wnętrza.

Ozdoba okna – zastosowanie estetycznych karniszy

oknaW przypadku gdy jesteśmy zwolennikami bardziej tradycyjnego ozdobienia okien, powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego karnisza, na którym zawiesimy firany lub zasłony. Według regiodom.pl takie karnisze powinny przede wszystkim odpowiadać szerokości okna, dzięki czemu wisząca na nich firana będzie idealnie dopasowana do jego rozmiaru. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karniszy, wykonanych z plastiku, drewna czy metalu. Dzięki temu możemy dowolnie udekorować a nawet ozdobić nasze okno, tak aby stanowiło spójną całość z resztą dekoracji wnętrza. Należy jednak pamiętać aby karnisz wyglądał estetycznie i nie zaburzał harmonii całego wystroju wnętrza. Współcześnie oferowane są karnisze tradycyjne czyli proste a także takie z elementami dekoracyjnymi np. listki czy kwiaty, które umieszczone są na ich końcach.

Podsumowując

Nadanie wnętrzu nowego wyglądu nie musi wiązać się z koniecznością przeprowadzenia drogiego i czasochłonnego remontu. Jak widać niekiedy wystarczy jedynie zmiana układu mebli czy elementów dekoracyjnych, by nadać pomieszczeniu świeżego wyglądu. Należy jednak pamiętać aby wszystkie elementy stanowiły w miarę możliwości spójną całość, która nada całemu wnętrzu nowoczesności.

One thought on “Małe zmiany, które odmienią twoje wnętrze

  1. Witam, czasem wystarczy zmienić zasłonki czy obrus i już mieszkanie wygląda całkiem inaczej. 🙂
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz