Lekarz zajmujący się włosami

O włosy trzeba tak samo dbać jak o ciało, czy twarz. Problemy zdrowotne, czy niewłaściwe odżywianie, jest od razu widoczne w naszym wyglądzie. Każda kobieta marzy o pięknych i lśniących kosmkach, dlatego regularnie korzysta z usług specjalistów od włosów. 

Jakie badania włosów wykonuje trycholog?  

lekarz od włosówNa głowie mamy kilka milionów włosów i każdego dnia ubywa nam ich około stu. To niewiele, biorąc pod uwagę, że na ich miejsce codziennie przybywa około tyłu samo nowych włosów. Jest to naturalny cykl, który może zostać zaburzony przez chorobę, dietę ubogą w wartości odżywcze i witaminy, czy przez permanentny stres. Jeżeli dziennie wypada nam znacznie więcej włosów niż sto, to będzie nam potrzebny lekarz od włosów, który przyjrzy się tej sytuacji z bliska. Badanie trychologiczne polega na zbadaniu włosów i skóry na głowie, specjalną do tego celu mini kamerą, która daje obraz w dużym powiększeniu. Bardzo często nadmierna utrata włosów jest spowodowana pojawieniem się dużej ilości tłustego łupieżu, który szczelnie przylega do skóry i nie pozwala jej oddychać, ani rosnąć nowym włoskom. Po badaniu przez lekarza, jest wystawiana diagnoza i ustalony plan leczenia. Jeżeli gabinet trychologa jest połączony z salonem fryzjerskim, to jest przeprowadzane od razu oczyszczenie skóry głowy i zastosowana terapia miejscowa. Na wypadanie włosów ma wpływ także sytuacja życiowa, gdyż stres nasila problem i może nawet prowadzić do poważnych chorób. Trycholog z pewnością zwróci uwagę na ten aspekt przy badaniu. 

Wszystkie choroby włosów wynikają ze stanu skóry głowy, gdyż tam znajdują się cebulki włosów. Jeżeli nie będą odżywianie i nie będą miały zapasu odpowiednich składników mineralnych, to włosy będą matowe, będą się łamały i kruszyły. W takiej sytuacji wizyta u lekarza jest konieczna.