Lecznicze susze konopne

Naturalne preparaty mogą w bardzo dużym stopniu wpływać na nasze zdrowie. Często słyszy się opinie, że ziołolecznictwo to swego rodzaju zabobon, z którego już dawno powinno się zrezygnować. W rzeczywistości w ziołach często znajduje się całe mnóstwo cennych składników, które mogą poprawiać stan naszego zdrowia. Niejednokrotnie okazuje się, że produkty roślinne są bardziej skuteczne od sztucznych antybiotyków czy syropów. 

Polecany susz konopny 

susz konopny CBDMówiąc o suszu konopnym często spotkać się możemy z negatywnymi reakcjami ze strony naszych rozmówców. Chodzi o to, że w naszym kraju zostało wykreowane myślenie o tym, że konopie to narkotyk, którego się musimy wystrzegać i zdecydowanie należy te rośliny krytykować. Jednak trzeba też zaznaczyć, że konopie niekoniecznie muszą zawierać substancje psychoaktywne. W naszym klimacie rosną również konopie przemysłowe, które nie przejawiają absolutnie żadnego wpływu negatywnego na nasz organizm. Odmianą konopi, które nie zawierają substancji psychoaktywnych jest odmiana Cannabis Sativa. Nasi dziadkowie doskonale znają te rośliny ponieważ w Polsce były one niegdyś niezwykle często uprawiane. Nie podejrzewano jednak wówczas, że rośliny te mają aż tak dobry wpływ na nasze zdrowie. Wytwarzano z tychże roślin głównie nici oraz produkowano odzież. Natomiast po wielu latach udało się ustalić, że produkty wytwarzane z konopi siewnych są w stanie działać bardzo dobrze na nasz układ nerwowy. Ostatnimi czasy szczególnie dużą popularnością cieszy się susz konopny CBD. Jest to produkt w pełni legalny w naszym kraju. Nie znajdziemy w nim psychoaktywnego THC więc korzystanie z takiego suszu nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Od jakiegoś czasu susz konopny jest stosowany również w leczeniu poważnych zaburzeń zdrowotnych. Przykładem może być chociażby leczenie epilepsji. W tym wypadku wielokrotnie zostało udowodnione, że produkty z konopi przemysłowych skutecznie zapobiegają atakom padaczkowym. 

Na dzień dzisiejszy w Polsce produkty konopne można nabywać głównie w sklepach ze zdrową żywnością. Natomiast susz z konopi indyjskich w wersjach medycznych można znaleźć w aptekach. W tym wypadku konieczne jest jednak uzyskanie recepty od lekarza. Natomiast produkty z konopi przemysłowych sprzedawane są bez żadnych recept.