Leasingowane urządzenia w firmach

Leasingowane urządzenia w firmach

W każdej firmie są wykorzystywane jakieś urządzenia, maszyny czy samochody, które trzeba nabyć najczęściej na początku działalności. Mogą one kosztować kilka tysięcy, a równie dobrze kilkaset, przez co różny bywa ich sposób finansowania.

Czy leasing specjalistycznego urządzenia jest opłacalny?

Leasingowane urządzenia w firmachUsługi leasingowe są dostępne dla przedsiębiorców już od wielu lat, zatem nie jest to nowe rozwiązanie, które może budzić obawy. Każdego roku na leasing decyduje się kilkadziesiąt tysięcy nowych firm lub też takich, które już wcześniej skorzystały z takiej usługi. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ponownie skorzystać z oferty firm leasingowych lub nawet jednocześnie wziąć kilka samochodów czy maszyn na leasing. Jest to bardzo korzystna oferta, która pozwala właścicielom firm na korzystanie z nowych urządzeń lub samochodów bez konieczności ich kupowania. Jeżeli interesuje nas leasing urządzeń Poznań jest miastem, w którym na pewno znajdziemy niejedną firmę świadczącą takie usługi. W trakcie trwania umowy, właścicielem przedmiotu leasingowego jest leasingodawca, natomiast leasingobiorca otrzymuje urządzenie do użytkowania na określonych warunkach. Co istotne, leasingobiorca opłaca co miesiąc abonament za tą usługę oraz ponosi wszelkie koszty związane z użytkowaniem. Najczęściej są to koszty napraw, renowacji, ubezpieczenia czy wymiany ruchomych elementów. W ramach leasingu, przedsiębiorcy bardzo często użytkują nie tylko maszyny, ale również specjalistyczne urządzenia czy też samochody.

Z usług leasingowych korzysta już kilkaset tysięcy przedsiębiorców, z których spora część robi to ponownie. Tak naprawdę można z nich korzystać bez ograniczeń, pod warunkiem że się spełnia określone wymogi, z których najważniejsza jest zdolność leasingowa.

Dodaj komentarz