Łazienka z wanną czy z kabiną prysznicową?

Remont łazienki to dość nerwowy czas w każdym gospodarstwie domowym. Ciężko jest funkcjonować na co dzień bez toalety, czy wanny. Jednak kiedy decydujemy się na taki remont, warto jest dokładnie przemyśleć decyzję o wyborze sanitariatów, czy zastosowaniu ciekawych i praktycznych rozwiązań. 

Deszczownica umili każdy prysznic

Deszczownica do kabiny prysznicowejW zależności od wielkości łazienki, trzeba zdecydować się, czy umieścić wannę, czy zajmującą mniej miejsca kabinę prysznicową. Podczas codziennej toalety praktykuje się raczej szybki prysznic. Jednak czasem przyjemnie jest móc się zrelaksować podczas wieczornej kąpieli w wannie. Miłośniczkami długich kąpieli w otoczeniu zapachowych świec, z dużą ilością piany i ulubioną muzyką w głośnikach, są zazwyczaj kobiety. Mężczyźni natomiast praktykują szybki (lub nieco dłuższy) prysznic. Zwolennikom tego drugiego z pewnością przypadnie do gustu deszczownica do kabiny prysznicowej. To fantastyczny sposób na odrobinę relaksu nawet podczas szybkiej kąpieli pod prysznicem. Deszczownica do kabiny prysznicowej równie dobrze sprawdzi się zamontowana przy wannie. Wystarczy wtedy postarać się o odpowiednią zasłonę montowaną do ściany, lub na rurce do sufitu. Jeśli więc mamy wystarczająco dużo miejsca w łazience, połączenie wanny z kabiną prysznicową jest rozwiązaniem idealnym. Kolejnym funkcjonalnym rozwiązaniem są podwieszane szafki łazienkowe, toalety i umywalki. Tak zamontowane sprzęty oszczędzą miejsca na podłodze i znacznie ułatwią codzienne sprzątanie. O wiele wygodniej powycierać podłogę gdy nic na niej nie stoi.

Ciekawych i użytecznych rozwiązań podczas urządzania łazienki jest wiele. Oferta sklepów z artykułami wykończenia wnętrz jest ogromna i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętać jednak należy o podstawowych funkcjach jakie ma spełniać łazienka, oraz o naszych osobistych preferencjach i oczekiwaniach.