Lawety zintegrowane i platformowe

Zintegrowane lawety to najbardziej wszechstronna opcja, jeśli chodzi o holowanie pojazdów. Pojazdy te są wyposażone w dodatkowe osie zwiększające wytrzymałość i mocne ramię osadzone w rdzeniu ciężarówki. Ponieważ mają ramię osadzone w rdzeniu, mogą bezpiecznie holować pojazdy większe od siebie. Mogą również przewozić większe pojazdy, takie jak autobusy. Poniżej wymieniono trzy najważniejsze zalety zintegrowanego holownika. 

System wsporników do lawet

polecana wypożyczalnia lawet - szczecinZasadniczo lawety z platformą są najczęściej używane na świecie. Zostały zaprojektowane z otwartą płaską platformą, idealną do przechowywania małych samochodów. Łóżko jest sterowane hydraulicznie i można je załadować, wjeżdżając pojazdem na rampę lub ściągając go z ziemi. Zintegrowane lawety to specjalistyczne pojazdy, które idealnie nadają się do holowania ciężkich pojazdów. Może je dostarczyć polecana wypożyczalnia lawet – szczecin to miasto, gdzie znajdziemy takie wypożyczalnie. W przeciwieństwie do lawet z platformą są one wyposażone w dodatkowe osie w celu poprawy stabilności. Posiadają również wzmocnione ramiona w rdzeniu pojazdu ciągnącego. Jeśli chodzi o holowanie samochodu, jednym z najpopularniejszych typów lawet jest system wsporników. Te ciężarówki zabezpieczają pojazd z przodu i z tyłu, a także należą do najszybszych i najbezpieczniejszych. Używają systemu wsporników, aby bezpiecznie zabezpieczyć samochód bez uszkadzania ramy, a do zabezpieczenia samochodu używają solidnych stalowych kołków. Wózek holowniczy z systemem wsporników wykorzystuje maszyny do opuszczania stalowych belek na miejsce. Te lawety mają wsporniki, które utrzymują koła pojazdu na miejscu, co zapobiega w jakikolwiek sposób uszkodzeniu pojazdu. Wsporniki są montowane z tyłu lub z przodu kół, co pozwala na podtrzymanie pojazdu i zapobiega wszelkim uszkodzeniom. Ta metoda jest szybsza niż metoda tradycyjna, ale wymaga, aby kierowca wysiadł z lawety, aby ustawić wsporniki. Zazwyczaj wykwalifikowany operator może ustawić wsporniki w ciągu 30 sekund.

Główną zaletą lawety z platformą jest możliwość holowania różnych pojazdów. Ten typ lawety ma często 19 lub 22 stopy długości, co daje wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić holowany pojazd i sprzęt do holowania. Właściwy wybór długości może znacznie zwiększyć wartość naszej firmy holowniczej. Laweta z platformą jest również wyposażona w wciągarkę umieszczoną na przedniej platformie pokładu platformy. Wciągarka ma małą konstrukcję i jest obsługiwana przez dwie dźwignie, które zwalniają i nawijają ładunek na platformę.