Łatwe w montażu szambo ekologiczne

 

Bio oczyszczalnie ścieków, zwane także ekologicznymi lub samoczyszczącymi to kapitalny sposób na montaż własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków. Właściwie czytając o zaletach systemu, trudno znaleźć jego wady. Wykonanie własnej bio oczyszczalni, to koszt porównywalny z montażem zbiornika bezodpływowego, zwanego potocznie szambem. Szamba ekologiczne nie wymagają opróżniania –  ścieki same się czyszczą.

Bio oczyszczalnia ścieków na własny użytek

szambo ekologicznePosiadając działkę budowlaną, budując dom lub myśląc o wykonaniu skutecznej i łatwej w obsłudze kanalizacji, spotkamy się z 3 zasadniczymi rozwiązaniami. Kto ma dostęp do sieci kanalizacji miejskiej albo gminnej, ten może liczyć na podłączenie do wspólnego kolektora. To jednak łączy się z comiesięcznymi opłatami za kanalizację. Osoby, które takiego wyboru nie mają, gdyż mieszkają na wsi lub poza miastem, gdzie nie planuje się przyłączenia zbiorowych kolektorów, muszą zadowolić się zwykłym, przestarzałym technologicznie szambem bezodpływowym albo śmiało spojrzeć w przyszłość i zainwestować w szambo ekologiczne. Skupmy się na tym ostatnim rozwiązaniu, gdyż jest stanowczo najbardziej opłacalne. Montaż systemu przydomowej oczyszczalni ścieków, nie kosztuje więcej niż szambo betonowe. Oszczędzamy na wywożeniu szamba i nie musimy pamiętać o opróżnianiu. Nie grozi nam sytuacja, że szambo wybije, przeleje się, będzie zanieczyszczać działkę. Szambo ekologiczne oczyszcza się samo i to równomiernie.

Działanie bio oczyszczalni przydomowej, jest proste. Opiera się na zbiorniku osadowym, w którym pozostają zanieczyszczenia i na systemie rur odprowadzających równomiernie, systematycznie kanalizacje po działce i dalej. To tani i prosty, wydajny sposób na ekologiczne usuwanie nieczystości z otoczenia.