Lasy w słoiku i ich cena

Najpiękniejszymi alternatywami dla roślin doniczkowych są lasy w słoikach. Dostępne praktycznie w każdych sklepach z artykułami ogrodowymi i kwiaciarniach. Ich ceny różnią się w zależności wielkości słoika oraz rodzaju roślinek i dodatków. Im większy słoik lub inne szkło, w którym wykonany jest las tym cena wyższa. Ilość roślinek również wpływa na cenę takiej szklanej aranżacji. Chociaż nie zawsze tak jest bo pojedyncze drzewko bonsai jest droższe od kilku roślinek w szkle.

Ilość roślinek a cena lasu w szkle

las w słoiku cenaZlecając wykonanie lasu w szkle w kwiaciarni musimy się liczyć z kosztem około 150- 350 złotych. Jeśli chodzi o las w słoiku cena uzależniona jest od ilości zawartych w nim dodatków. Jeśli zażyczymy sobie dużo ozdobnego kolorowego żwirku lub dodatkowe małe przedmioty to musimy liczyć się z większymi kosztami. Znacznie taniej wychodzi stworzenie samodzielnie takiego słoika z roślinkami. Duży słoik w sklepach z artykułami do domu można zakupić za około 30-40 złotych. Do tego żwirek, ziemia ogrodowa, keramzyt oraz piasek to kolejny koszt około 20 złotych. Następnie w ogrodnictwie musimy zakupić miniaturowe roślinki. Najlepsze i najłatwiejsze do uprawy są skrzydłokwiaty, które mają piękne ozdobne białe listki. Kolejne to bluszcze, które w bardzo szybkim tempie puszczają nowe pędy z listkami. Paprotki też nadają się do takich aranżacji, ale dość szybko usychają. Do wykończenia często kupujemy mech. Należy pamiętać, że jest on pod ochroną i nie można go zbierać samemu w lesie. Mech pięknie kryje wszystkie puste miejsca. Za około 4 roślinki do dużego lasu w szkle zapłacimy ok 25 złotych. Dodatki typu szyszki, kora i kamyki można samemu nazbierać będąc na spacerze w parku lub lesie. Całość wyjdzie około 100 złotych jednak jest to las, stworzony własnoręcznie. Taki będzie cieszyć nas jeszcze bardziej od kupionego gotowego lasu w szkle. 

Lasy w szkle ostatnio stały się bardzo popularnym dodatkiem do każdego wnętrza. Kupujemy ja jako prezent na urodziny czy też parapetówkę. Każdy las wymaga pielęgnacji, a słoik przemywania z kurzu. Należy obserwować czy w lesie nie zamieszkały jakieś drobne insekty i jeśli tego potrzebuje to musimy go delikatnie podlewać. W zależności od roślinek można go od czasu do czasu także przyciąć.