Lasery LIghtsheer Duet w zabiegach depilacji

Piękne i gładkie ciało jest marzeniem każdej kobiety. W tym celu panie poddają się szeregom zabiegów, aby sprostać trendom i wymaganiom obecnych czasów. W gabinetach kosmetycznych dostępne są różnorodne zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych kosmetyków. Dzięki nowoczesnym laserom możliwe jest trwałe usuwanie zbędnego owłosienia w szybki i łatwy sposób. Służą do tego niesamowite urządzenia wykorzystujące działanie wiązki światła.

Nowoczesna depilacja laserowa

laser lightsheer duetNależą do nich przede wszystkim lasery marki Lumenis, która jest pionierem i liderem na rynku światowym. Dostarcza urządzenia laserowe zarówno na potrzeby kosmetyki, jak i medycyny estetycznej. Urządzenia posiadają wszelkie międzynarodowe atesty i certyfikaty dopuszczające do użytku i gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa. Wśród najbardziej popularnych modeli jest laser Lightsheer Duet posiadający dwie niezależne głowice oraz końcówkę chłodzącą. Laser używany jest przez profesjonalistów ze względu na swoje właściwości i zadowalające efekty depilacji. Depilacja laserowa w ostatnich latach wyparła tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia ze względu na swoją skuteczność i wysoki komfort zabiegów. Nie powoduje również nieprzyjemnych powikłań w postaci wrastających włosków, alergii czy zapalenia mieszków włosowych. Umożliwia natomiast usunięcie jednorazowo do 30% zbędnych włosów praktycznie z każdej powierzchni ciała. Dzięki niezawodnym głowicom jednorazowo można usunąć owłosienie z bardzo dużego obszaru ciała. Laser intensywnie oddziałuje na mieszki włosowe i barwnik znajdujący się w macierzy włosa. Dzięki energii świetlnej zamienionej w energię cieplną dochodzi do trwałego uszkodzenia barwnika i tym samym obumarcia włosa. Laser uszkadza włosy będące w pierwszej fazie wzrostu, dlatego dla uzyskania pełnego efektu depilację laserową należy powtórzyć kilkakrotnie.

W zabiegach w ilości od dwóch do sześciu sesji istnieje możliwość usunięcia praktycznie całego zbędnego owłosienia. Pomiędzy pojedynczymi sesjami należy jednak zrobić przerwę, tak aby włosy miały możliwość przejścia kolejnych procesów wzrostu. Model duet amerykańskiej marki Lumenis to jeden z najczęściej używanych laserów diodowych w gabinetach medycyny estetycznej specjalizujących się w trwałym i skutecznym usuwaniu owłosienia.