Laserowe usuwanie włosów

Piękne ciało wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która składa się na nawilżanie, systematyczny peeling, a także na depilację. Włosy na nogach są postrzegane jako przejaw braku higieny, dlatego niemalże każda kobieta pozbywa się ich systematycznie. Istnieje wiele metod na pozbycie się niechcianych włosów. Jedne są bardziej, a inne mniej skuteczne.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania włosów?  

laserowe usuwanie owłosieniaPomimo tego, że jest to krótkotrwała metoda, to najwięcej kobiet goli nogi klasycznymi, jednorazowymi maszynkami do golenia. Są one tanie i powszechnie dostępne, a depilacja zajmuje nam maksymalnie dziesięć minut. Minusem tej metody jest konieczność codziennego powtarzania tego rytuału, a dodatkowo wiąże się ona z ryzykiem wystąpienia podrażnień. Alternatywą dla tej metody, jest depilacja woskiem, lub elektryczna golarka. Oba sposoby są skuteczne, ale też bolesne, dlatego wiele kobiet rezygnuje z niej. Wyrywanie włosków zawsze będzie bolało, dlatego do ich usuwania można też stosować specjalne kremy do depilacji, które się nakłada na wilgotną skórę i po parunastu minutach zmywa letnią wodą. Ta metoda pozwala na kilkanaście dni bez zbędnego owłosienia. Istnieją także inne metody, takie jak laserowe usuwanie owłosienia, która nie dość, że nie boli, to jeszcze jest całkowicie bezpieczna dla naszej skóry. Zabieg ten możemy wykonać tylko w salonach kosmetycznych, przy użyciu specjalnego lasera, którego wiązka wypala włoski razem z cebulkami. Laser jest bardzo dokładnym urządzeniem, które trafia bezpośrednio w cebulki włosów, dzięki czemu włoski nie odrastają, lub są coraz cieńsze i słabsze, aż w końcu same wypadają. Zabieg trwa od trzydziestu minut do nawet dwóch godzin, a jego długość zależy od powierzchni skóry poddanej działaniu lasera. Kobiety o jasnej karnacji i blond włosach, mają słabe włoski i nie wymagają tylu zabiegów co brunetki, które genetycznie mają silniejsze i grubsze włosy na całym ciele. 

Laserowemu usuwaniu owłosienia mogą się poddać wszystkie kobiety. Wyjątkiem są tylko panie będące w ciąży, gdyż wtedy ich skóra jest wyjątkowo wrażliwa i może alergicznie zareagować. Zabieg ten wykonany niemalże w każdym mieście w Polsce, bo jest bardzo popularny. Cena najtańszego zabiegu zaczyna się już od dwustu pięćdziesięciu złotych.