Ładny uśmiech z protezą

Najdawniej, najszybciej i najtrwalej nastąpił mariage medycyny i kosmetyki w stomatologii. Od najdawniejszych czasów udzielano pomocy ludziom cierpiącym na ból zębów. Ta pomoc, bo trudno nazwać to leczeniem, polegała, przez wieki, na usunięciu bolącego zęba. Przez długie lata dokonywali tego kowale, potem balwierze, a dopiero współcześnie lekarze stomatolodzy.

Co to jest protetyka?

kompozyty protetyczneWspółcześnie, czyli od początku XX w. , zaczęto opóźniać usuwanie zębów, wypełniając powstałe w nich ubytki, najpierw cementem, a następnie srebrem lub złotem. Z czasem, w miejsce usuniętych zębów, zaczęto wstawiać protezy, dzięki czemu pojawiły się buzie szeroko uśmiechnięte, a w stomatologii wyodrębnił się dział protetyka, czyli „wyrób” sztucznych zębów, wstawianych w miejsce usuniętych. Surowce, z których powstają te protezy, to kompozyty protetyczne. Szeroki wachlarz materiałów jest efektem stałego rozwoju i doskonalenia tej dziedziny. W efekcie uzyskuje się różne formy protez. Protezy mogą być stałe i ruchome. Stałe, to te protezy, których nie można wyjąć z ust, w przeciwieństwie do ruchomych. Tak więc stałe są korony, mosty no i oczywiście implanty. Technicy, którzy wykonują te protezy, starają się dostosować ich kształt i kolor do zębów naturalnych tak, aby ich posiadacz nie był narażony na dyskomfort. Również kompozyty są stale doskonalone, aby uzyskane z nich protezy przewyższały jakością i trwałością zęby naturalne.

Najnowsza wersja protez tzw. implant, cieszy się ogromną popularnością,  pomimo cierpienia i  kosztów związanych z ich zainstalowaniem. Wynika to pewnie z przekonania, że taki zabieg przeprowadza się raz na całe życie. Kompozyty oferują specjalistyczne sklepy on-line, dysponując bogatymi katalogami, dostawą do klienta i jeszcze innymi udogodnieniami. Gabinety dentystyczne w pełni  korzystają z tych usług.