Kupno zestawu farbek akrylowych dla córki

Moja córka chodzi do szkoły plastycznej. Z roku na rok ma coraz poważniejsze zajęcia, które wymagają kupna coraz to bardziej zaawansowanych materiałów malarskich i plastycznych. Ostatnio dostałam wiadomość na elektronicznym dzienniku, że na przyszły tydzień dzieci mają przynieść do szkoły zestaw farb akrylowych, ponieważ będą malowały w plenerze. Ponieważ sama ukończyłam szkołę plastyczną dobrze wiedziałam, jakie farby akrylowe kupić, żeby córka mogła swobodnie pracować. 

Jakie farby akrylowe są najlepsze?

zestaw farb akrylowych dla szkółPostanowiłam zamówić dla córki najlepsze farby akrylowe jakie znajdę na rynku. Zaczęłam swoje poszukiwania od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: zestaw farb akrylowych dla szkół i zaczęłam przeglądać wyniki. Od razu wzięłam pod uwagę tylko te farby, które są dwuskładnikowe to znaczy zawierają tylko pigment i spoiwo. Wszelkie rozcieńczacie tylko utrudniają pracę. Ich obecność powoduje, że farby zbyt szybko schną oraz zmieniają kolor po wyschnięciu. Jeżeli komuś zależy na precyzji i dokładności powinien wybierać farby, które nie posiadają żadnych dodatkowych składników. Szybko znalazłam ciekawą ofertę farb akrylowych wolno schnących, które spełniały moje oczekiwania. W palecie było do wyboru aż dziewięćdziesiąt odcieni i kolorów. Był to bardzo duży komplet, który z pewnością wystarczy do szkolnego malarstwa. Farby były wykonane w stu procentach z polimeru akrylowego, co gwarantowało żywość barw oraz światłoodporność po wyschnięciu dzieła. Producent opisywał ich konsystencję jako oleistą. Jest to najlepsza konsystencja jaką mogą uzyskać farby akrylowe. Dzięki temu malarz nie ma problemów z rozprowadzeniem farby po płótnie czy innym materiale. Oferta tej firmy wydawała mi się zadowalająca dlatego zamówiłam dla córki od razu całą paletę farb do szkoły. Pozostało nam czekać na kuriera. 

Kurier dotarł na czas i córka mogła udać się do szkoły ze swoimi nowymi farbami akrylowymi. Po powrocie powiedziała, że te farby są świetne. Nie miała najmniejszych problemów z ich rozprowadzaniem i dobieraniem odcieni. Wytłumaczyłam jej, że to dlatego, że farby są wysokiej jakości i zawierają najlepsze gatunkowo materiały. Córka była bardzo zadowolona, że zainwestowałam dla niej w tak porządne farby. Dzięki temu jej praca poszła na międzyszkolny konkurs malarstwa.