Kupienie babci opaski na rękę

Opiekowałam się babcią od kilku lat i nie było to takie proste. Moja babcia była schorowana i brała różne leki. Miała cukrzycę, nadciśnienie, problemy z tarczycą. Najbardziej pilnowałam tej całej cukrzycy, ponieważ babcia musiała zażywać insulinę, która nosiła zawsze przy sobie.

Odpowiednie dobranie opaski dla babci

opaska dla senioraBabcia często sama wychodziła na zakupy czy do przychodni i wtedy najbardziej się o nią martwiłam. Nie wiem, czy ktoś zorientowałby się, że musi wziąć insulinę, gdyby coś się wydarzyło. Zaczęłam trochę czytać na ten temat i uzyskałam dzięki temu informację, że dostępna była opaska dla seniora, która informowała o chorobach. Uznałam, że to dobry pomysł, aby babcia miała taką opaskę, ponieważ byłabym wtedy o nią spokojniejsza. Zamówiłam opaskę dla seniora, który choruje na cukrzycę. Była ona wykonana z kauczuku, występowała w kolorze czerwonym i posiadała napis: Choruję na cukrzycę. Jeżeli babcia nie zażyje na czas insuliny to mdleje i wtedy nie każdy człowiek wie jak się zachować. Mało kiedy bierze się pod uwagę, że omdlenie wynika z braku insuliny. Zamówiłam opaskę w sklepie internetowym, ponieważ odwiedziłam kilka aptek, ale w żadnej nie było już dostępnych opasek dla osób chorujących na cukrzycę. Musiałabym czekać a nie miałam na to czasu. Chciałam, aby babcia jak najszybciej mogła założyć opaskę. Babcię o wszystkim poinformowałam i jak opaska do mnie dotarła, to od razu ją jej dałam i kazałam nigdy nie zdejmować. Babcia mnie posłuchała.

Dzięki opasce, którą nosiła babcia, nie musiałam się o nią martwić. Wiedziałam, że jak się coś wydarzy, to moja babcia otrzyma odpowiednią pomoc. Częściej wychodziła sama, bo jej na to pozwoliłam. Babci to zdecydowanie odpowiadało, bo lubiła spacerować po parku ze swoim psem.