Kubek termiczny na kawę

 

Nie wyobrażam sobie dnia bez kawy, dla mnie to absolutna podstawa egzystencji. Dopiero po kawie jestem w stanie dobudzić się do pracy. Niestety w mojej nowej firmie ekspres szału nie robi, kawa z niego mi zwyczajnie nie smakuje. Nie miałam też ochoty, by codziennie rano jechać do kawiarni po kawę na wynos i stać tam w kolejkach.

Duży kubek termiczny do gorących napojów

kubki termiczne katowiceRozwiązaniem mojego problemu okazał się zakup kubka termicznego. Dzięki niemu mogę zabierać kawę z domowego ekspresu gdziekolwiek jadę. Mogę wypić jedną filiżankę przed wyjściem z domu, a do kubka wlać niemal pół litra pysznej kawy, czarnej jak smoła i pobudzającej jak wiadro zimnej wody wylanej na głowę. W poszukiwaniu idealnego dla mnie kubka wybrałam się na zakupy do centrum handlowego. Okazało się, że jeśli chodzi o kubki termiczne Katowice to miejsce oferujące naprawdę spory wybór. Trafiłam na sklep, który oferuje rozmaite artykuły kuchenne i domowe. Mieli bardzo dużo różnych wzorów kubków w różnych rozmiarach, tak więc nie musiałam brać pierwszego z brzegu, tylko zdecydować się na coś, co najbardziej mi się podoba. Skorzystałam z pomocy sprzedawcy, który znał się na kubkach termicznych lepiej niż ja. Polecił mi modele z pewnej firmy, które naprawdę dobrze trzymają ciepło, a do tego są szczelne i nic się z nich nie wyleje, nawet jeśli kubek się przewróci. Obawiałam się właśnie takiego wypadku, toteż ucieszyłam się, że mogę kupić kubek, przy którym taka przykra niespodzianka na pewno mnie nie spotka.

Nowy duży kubek termiczny doskonale spełnia swoją rolę. Codziennie zabieram w nim kawę do pracy, a w chłodniejsze dni, kiedy wybierałam się na dłuższy spacer, wlewałam do niego gorącą herbatę, którą mogłam się rozgrzać, jeśli było mi zbyt zimno. Kubek rzeczywiście doskonale trzyma ciepło i jest bardzo poręczny.