Kto potrzebuje zainstalować szambo?

Szambo umożliwia nam odprowadzenie ścieków z gospodarstwa domowego, gdy nie ma tam jeszcze kanalizacji miejskiej. Najczęściej na taką inwestycję muszą zdecydować się właściciele domów jednorodzinnych, którzy wybudowali dom na jeszcze niezamieszkałych terenach. Dobrze, aby już inwestor przy projektowaniu domu od razu stworzył projekt szamba, które będzie zainstalowane do kanalizacji ściekowej.

Jak dobrać wielkość zbiornika na szambo?

szamba betonowe warszawaPrzede wszystkim najważniejsze jest to, aby nie wybrać zbyt małego zbiornika na szambo. Lepiej jest wybrać większy, ponieważ wtedy na wóz asenizacyjny będzie do nas przyjeżdżał rzadziej. Wielkość zbiornika powinna być taka, aby dla całej rodziny pozwalała na spokojne użytkowanie przynajmniej przez 10 dni. Dobrze jest wybrać zbiornik na szambo, który jest tak pojemny jak cały wóz asenizacyjny. Niestety przy opróżniania szamba przez taki samochód zawsze płacimy od ilości kursów a nie od tego ile ścieków zostanie wywiezionych. Dlatego najlepiej, aby wóz jeździł do nas jak najrzadziej. Kiedy inwestor dobrze będzie wiedział, jakie będzie zapotrzebowanie budynku oraz ile osób będzie w nim mieszkać to wtedy może dobrać odpowiedni model szamba betonowego. Musimy również uwzględnić każde dodatkowe ścieki, jakie będą spływać do szamba, ponieważ niektórzy decydują się na zainstalowanie domu jacuzzi albo też chcą mieć mały basen. Musimy również być przygotowani na to, aby szambo wystarczało na odpowiednią ilość kąpieli, a także prań i jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy mamy dzieci. W dzisiejszych czasach coraz tańsze stały się szamba betonowe Warszawa to miasto, gdzie będziemy mogli zamówić gotowe szambo betonowe oraz od razu wynająć fachowców, którzy przyjadą i dokonają odpowiedniego montażu. Będziemy mieli wtedy pewność, że takie zainstalowane szambo będzie nam służyć przez wiele lat i nie dojdzie do żadnego uszkodzenia.

Szambo betonowe powinno być zamontowane w odpowiednim miejscu i nie może to być teren grządki ani zalany. Szambo betonowe musi być również zainstalowane w odpowiedniej odległości od gruntów wodnych, aby nie doszło do żadnego zalania. Zanim szambo betonowe zostanie zasypane, to na początek jest jeszcze dodatkowo uszczelniane oraz zabezpieczane. W ten sposób mamy pewność, że będzie nam służyć przez wiele lat.