Koszt sprowadzenia samochodu ze Stanów

W czasie sprowadzania pojazdu ze Stanów Zjednoczonych musisz zapłacić kilka ważnych opłat. Bardzo trudno tutaj jest opisać konkretne sumy, jednak muszę przyznać, że całokształt jest warty nakreślenia. Stany Zjednoczone to kraj, z którego wbrew pozorom opłaca się kupować samochody. Wiadomo, że trzeba poczekać na ich przysłanie do Polski, ale jest to opłacalne, zwłaszcza jeśli przeanalizujemy osiągi tych pojazdów.

Opłaty za sprowadzenie pojazdu z USA

sprowadzenie samochodu z usaJest kilka opłat o których musimy pamiętać. Po pierwsze chodzi o cenę samochodów. Aby sprowadzenie samochodu z USA miało sens, trzeba najpierw go kupić. Często przy tym należy zapłacić podatek VAT. Wielu osobom skojarzy się, że będzie to duża suma. Jest to błędne myślenie, ponieważ stopa podatku VAT w USA wynosi tylko osiem procent. Poza tą opłatą pojazd trzeba dowieźć do portu oraz go zapakować. Transport statkiem być może nie jest najszybszy, ale na pewno najtańszy i najbardziej opłacalny. Samochód zostanie oclony. Opłata może wynosić do dziesięciu procent sumy. Dochodzi do tego opłata za wyładowanie w gdańskim porcie. Samochód możesz odebrać samodzielnie lub zdecydować się wysłać po niego lawetę lub kierowcę, który tym samochodem przyjedzie pod Twój dom. Tak wyglądają opłaty, a dokładne sumy poznasz wtedy, gdy będziesz decydował o modelu pojazdu, środku transportu, a także dodatkowych rzeczach, jakie możesz sobie zapewnić w trakcie podróży.

Alternatywą do sprowadzania drogą morską jest lotnicza. Pamiętajmy jednak, że jest to dużo bardziej kosztowne, gdyż samolot nie może napakować tyle towaru, ile statek transportowy. Dlatego ja polecam poczekać dwa tygodnie dłużej, lecz zapłacić mniej. Warto jest oczekiwać na pojazdy ze Stanów Zjednoczonych, gdyż są naprawdę niepowtarzalne. Zarówno nowe, jak i klasyki.