Korzyści płynące ze spożywania chlorelli

W obecnych czasach ludzie coraz bardziej oddalają się od natury. Wycinają drzewa, a w ich miejsce stawiają duże centra handlowe lub stacje benzynowe. Niepokojącym zjawiskiem jest fakt, że coraz rzadziej sięgamy po świeże oraz zdrowe produkty, a zastępujemy je żywnością przetworzoną, która nie ma żadnych wartości odżywczych. Sporo ludzi woli siedzieć przed telewizorem, niż spacerować po pięknie pachnącym lesie i wsłuchiwać się w odgłosy natury.

Poprawa samopoczucia dzięki właściwemu dawkowaniu chlorelli

chlorella dawkowanieCzłowiek coraz mocniej ingeruje w naturę. Postęp technologiczny ma wiele korzyści, jednak niesie również za sobą ryzyko całkowitego odsunięcia się od przyrody. Coraz to nowe sprzęty, okulary w których wirtualnie możemy spacerować po łąkach i lasach zastępują nam realne czynności. Człowiek niezdrowo się odżywia, zaśmieca swój organizm szkodliwymi substancjami. Chemii w naszym pożywieniu również nie brakuje, nagminne stosowanie pestycydów, konserwantów, wzmacniaczy smaków stało się bardzo powszechne. Zjawisko to jest niezwykle niepokojące. Na szczęście coraz głośniej się o tym mówi, coraz więcej osób zachęca do prowadzenia zdrowego trybu życia. Warto zacząć się ruszać, ćwiczyć i uprawiać różne sporty. Ograniczyć przesiadywanie przed telewizorem oraz komputerem. Dobrze jest włączyć do swojego jadłospisu zdrowe produkty, świeże warzywa i owoce, rośliny strączkowe. Powinniśmy ograniczyć spożycie cukrów oraz szkodliwych tłuszczy.  Doskonały sposobem jest włączenie do swojej diety chlorelli. To słodkowodna alga, która ma właściwości oczyszczające. Zastanawiając się nad zagadnieniem chlorella dawkowanie, warto zacząć od małych dawek, które wraz z upływem czasu możemy zwiększyć do ilości odpowiedniej do naszej wagi. Jeśli przyjmujemy chlorellę w postaci tabletek z reguły dawka maksymalna to jedna tabletka na dziesięć kilo masy ciała. Prócz właściwości detoksykacyjnych chlorella zawiera całą masę ważnych składników odżywczych i potrzebnych nam pierwiastków. Jej spożywanie na pewno wyjdzie każdemu na dobre.

Warto zmienić niewłaściwy tryb swojego życia i od razu zacząć zmieniać swoje nawyki na takie, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Sprawi to, że bardzo szybko zauważymy pozytywne zmiany w naszym stanie zdrowia, staniemy się bardziej odporni, a co za tym idzie szczęśliwi i pełni dobrej energii.