Konstrukcja zbiorników paliwowych

Jednym z problematycznych towarów do przechowywania są paliwa. Rozwiązaniem tego problemu może być odpowiedni kontener. Popularnie stosowana technologia z wykorzystaniem wodnego roztworu mocznika sprawdzi się nawet przez kilka lat! Lista jego zalet jest długa.

Wydajny system zbiorników paliwowych

jednopłaszczowy zbiornik na AdBlueWytrzymałość wynika to m.in. z tego, że kontener jest stworzony z materiału polietylenowego, który nie pokrywa się korozją. Dodatkowo, jest odporny na działanie promieni UV. To sprawia, że jednopłaszczowy zbiornik na AdBlue nie blaknie. Sprawdzi się w skrajnych temperaturach, co pozwala na bezpiecznie przechowywanie paliwa niezależnie od warunków atmosferycznych. Zaletą korzystania z takiego urządzenia jest także łatwość w jego transporcie. Gdy zbiornik jest pusty, można go z łatwością przetransportować np. wózkiem widłowym. Jest też rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ kontener jest poddawany recyklingowi. Posiadanie takiego zbiornika na terenie posesji ułatwi bieżący dostęp do paliwa. Dzięki niemu, nie będzie konieczności dowożenia paliwa w kanistrach. Ma się też gwarancję stałej ceny. Rozwiązanie ułatwia też sprawowanie kontroli nad stopniem zużycia. Może się to przydać np. w przypadku, kiedy zbiornik stoi na terenie zakładu i mają do niego dostęp pracownicy. Zamykana obudowa będzie także dodatkową barierą zabezpieczająca wlew czy dystrybutor. Ważne jest, aby urządzenie stało w bezpiecznej odległości od budynków. Sam zbiornik wygląda w sposób neutralny. Nie rzuca się w oczy, co ułatwia jego estetyczne zagospodarowanie w przestrzeni. Przy konieczności zamontowania wielu kontenerów, jest możliwość skorzystania z systemu zarządzającego. Przyda się to przy działalności hurtowej. W skład całego układu wchodzi kilka elementów. Jest to dwufunkcyjny przepływomierz cyfrowy, który pozwala na kontrolowanie stanu paliwa w zbiorniku. Niezbędnym komponentem jest pompa zanurzeniowa, której wydajność jest dopasowywana do konkretnych potrzeb. Podobnie jak wąż dystrybucyjny, którego długość jest uzależniona od preferencji użytkowników. Kontener zawiera również pistolet nalewczy.

Użytkownicy tych charakterystycznych pojemników na paliwo wiedzą, że jest to wydajny i ekonomiczny system dystrybucji. Nie wymaga przeprowadzania jakichkolwiek prac konserwacyjnych, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Jest przystosowany zarówno do magazynowania, jak i bieżącej dystrybucji.