Komfortowa odzież ciążowa

W czasie ciąży najważniejszy jest komfort przyszłej mamy i bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Ciąża jest inna dla każdej kobiety. Jedne tyją znacznie więcej niż przewiduje norma, a inne natomiast przybierają bardzo niewiele na wadze. Także od wielu czynników zależy wielkość i kształt brzuszka, który może się mieścić w dotychczasowych ubraniach, albo nie.

W co się ubierają kobiety w ciąży?

wygodna odzież ciążowaKobiety, które przed ciążą nosiły dopasowane ubrania, najczęściej szybko muszą zaopatrzyć się w nową garderobę, gdyż nawet zwiększenie w tali o jeden centymetr może oznaczać ryzyko niedopięcia guzika, lub zamka. W luźnym ubraniach jesteśmy w stanie dłużej chodzić, bo spokojnie pomieszczą kilka dodatkowych kilogramów. Z upływem czasu brzuszek staje się coraz bardziej widoczny i zaczyna brakować ubrań, w które się zmieścimy. To ostatni moment na zakupy ciążowe. Wygodna odzież ciążowa jest najczęściej szyta z bawełnianych i elastycznych materiałów, które nie będą uciskać powiększającego się brzuszka. W sklepach z ubraniami dla kobiet w ciąży dostaniemy różnego rodzaju spódnice, sukienki, spodnie, czy bluzki. Wszystkie modele są szyte z myślą o ciągle zmieniającym się kobiecym ciele, a więc nie są zbyt obcisłe. Najlepiej wybierać luźne rzeczy, które wystarczą nam aż do rozwiązania. Ważną zasadą w zakupach ciążowych, jest nie robienie ich z wielkim wyprzedzeniem, gdyż nigdy nie wiemy ile kilogramów nam przybędzie w kolejnym miesiącu, ani jak zmieni się brzuszek. Ponadto każdej przyszłej mamie na czas intensywnych zmian w jej organizmie, wystarczy po kilka ubrań z każdego rodzaju, aby dotrwać do końca ciąży i mieć się w co ubrać każdego dnia. Możemy wybierać w większości przypadków luźne bluzki, czy tuniki, które będą pasowały na nas także po ciąży, gdy ich krój będzie uniwersalny. Wygodna odzież powinna być uszyta z lekkich i przewiewnych materiałów, zapewniających skórze dostęp powietrza.

Po ciąży ubrania możemy sprzedać, lub podarować koleżance, która właśnie jest w ciąży, ponieważ ze względu na krótki czas użytkowania, będą wyglądały jak nowe. Nie warto ich kupować zbyt wiele, bo to tylko zbędny wydatek. Jedyne co się nam na pewno nie przyda po dziewięciu miesiącach, to spodnie ciążowe, gdyż mają podwyższony stan w specjalnym fasownie.