Kluczowa rola agregatów przy kręceniu filmu

Kręcenie filmu wiąże się nierozerwalnie z realizacją zdjęć plenerowych. W takich przypadkach jedyną możliwością dostarczenia energii elektrycznej na plan filmowy są specjalne agregaty. Dzięki ich wydajności możliwe jest realizowanie zdjęć praktycznie w każdej scenerii. Umożliwia to umieszczenie agregatów na podwoziach ciężarówek, zwiększając ich mobilność.

Agregaty prądotwórcze na planie filmowym

agregaty filmoweAby móc zasilić wiele urządzeń niezbędnych do kręcenia filmu dokumentalnego lub fabularnego, konieczne jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii. Dlatego twórcy filmowi i producenci dbają o to, aby odpowiednio wcześniej wynająć odpowiednio duży agregat, który zasili wszystkie urządzenia. Agregaty filmowe mogą także działać przez wiele dni zdjęciowych. Dzięki temu ekipa filmowa może mieć zapewnioną ciągłość pracy, która jest konieczna podczas napiętego grafiku, towarzyszącemu powstawaniu filmu. Agregaty przyjeżdżają na plan filmowy na specjalnych naczepach lub na samochodach ciężarowych. Pozwala to na takie ustawienie agregatu, które będzie umożliwiało dostarczenie prądu nawet w trudnym terenie, w którym przyszło ekipie filmowej realizować zdjęcia. Realizacja wielu filmów nie mogłaby być możliwa, gdyby nie oferta firm, które specjalizują się w wypożyczaniu agregatów dla ekip filmowych. Wypożyczenie może być także pomocne w przypadku nieprzerwanego realizowania zdjęć (dzięki długiemu działaniu agregatu na jednym tankowaniu).

Agregaty tego typu są także oferowane razem z paliwem. Dzięki temu możliwe jest realizowanie zdjęć od momentu wypożyczenia sprzętu. Dzięki temu, że agregaty działają w sposób ekonomiczny i nie zatruwają środowiska, realizacja filmu nie wpływa na stan środowiska naturalnego. Agregat nie wydaje także uciążliwych dźwięków.