Jakiego drona kupić na początek?

 

Kilka lat temu, kiedy drony dopiero wchodziły na rynek, nie mieliśmy zbyt wielkiego wyboru względem ich modeli, albo stopnia zaawansowania obsługi. Osoby początkujące musiały się uczyć latać na tym, co było, a wówczas sprzęt ten niestety był bardzo drogi. Dzisiaj sytuacja wygląda o niebo lepiej i już nie musimy się martwić, czy nie zepsujemy drogiego drona.

Drony dedykowane początkującym osobom

dron dla początkującychLatanie dronem tylko z pozoru wydaje się być czymś łatwym i intuicyjnym. Oczywiście, jeżeli mówimy o pełnym, manualnym sterowaniu tym sprzętem. W przeszłości też nierzadko zdarzały się sytuacje, kiedy z obawy przed uszkodzeniem nowego drona, uszkadzaliśmy go panikując, kiedy traciliśmy chwilową nad nim kontrolę. Obecnie jednak mamy możliwość zakupienia takich modeli dronów, które służą właśnie do nauki latania. Świetny dron dla początkujących nie jest drogim sprzętem, ale nie jest również nudnym dronem! Wręcz przeciwnie, ponieważ kiedy już opanujemy podstawy, będziemy mogli wykonywać dronem różne triki, czy też kręcić filmy bądź robić zdjęcia. Drony dla początkujących zawierają specjalny tryb automatyczny, który umożliwia nam łatwą i przyjemną naukę dronem, a kiedy już nauczymy się latać, możemy zacząć korzystać z trybu dla zaawansowanych. Ta opcja z kolei oddaje już drona całkowicie naszej kontroli i wówczas możemy wykorzystać cały jego potencjał. Można to porównać trochę do aparatu i robienia zdjęć. Kiedy nie znamy się na fotografii pstrykamy zdjęcia w trybie automatycznym, a w momencie, gdy zrozumiemy już podstawy jakimi rządzi się fotografia, wówczas zaczynamy bawić się trybem manualnym w aparacie, który zezwala nam na ustawienia przysłony, czasu naświetlania lub ISO. Dokładnie tak samo działają drony dla początkujących. Ich niska cena oraz fakt, że posiadają tryb automatyczny sprawia, że mogą stanowić rewelacyjny prezent dla nastolatka.

Nie ma sensu na początku kupować drogiego drona, zwłaszcza, że na te profesjonalne i tak wymagane jest specjalne zezwolenie. Jeśli dopiero uczymy się latać dronem lub w ogóle chcemy poznać całą mechanikę i zobaczyć, czy nam się to w ogóle spodoba, wówczas warto kupić drona dla początkujących i mieć tym samym pewność, że nauka będzie dla nas czystą zabawą i przyjemnością i w żaden sposób nie będzie dla nas problematyczna.