Jakie atrakcje w Stroniu Śląskim?

 

Lubisz poszusować na nartach? A może wolisz latem wybrać się na trasę rowerową? Jeśli tak, to Stronie Śląskie może być ciekawym wyborem na spędzenie urlopu. Nawet jeśli narty czy rower nie należą do twoich zainteresowań, to zawsze możesz spędzić czas w leśnych, górskich okolicach i naładować akumulator przed powrotem do pracy. Chyba że wolisz przygodę w jaskiniach albo wspinaczkę.

Na kilka dni do Stronia Śląskiego

stronie śląskie noclegiWszystkie wymienione atrakcje znajdziesz w Stroniu Śląskim albo jego okolicach. Ta miejscowość w Sudetach uchodzi za najbardziej lesistą w Polsce. Czas spędzony na łonie natury jest więc z pewnością jednym z argumentów za przyjazdem na Ziemię Kłodzką. Jeśli jako cel swojego wyjazdu wybierzecie stronie śląskie noclegi nie powinny być problemem. Raczej łatwo znajdziecie coś dla siebie w bogatej ofercie okolicy. Pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, prywatne apartamenty czy gospody – wszystko to do dyspozycji w tej malowniczej krainie. Miejsca noclegowe oferowane są dla singli, par czy rodzin z dziećmi. Na miejscu sporo udogodnień – wypożyczalnie rowerów dla cyklistów, serwis i wypożyczalnie nart dla miłośników białego szaleństwa, miejsca na grilla i wiele innych. Do dyspozycji kuchnie czy aneksy kuchenne, pokoje z balkonami, by móc podziwiać piękne krajobrazy. Parking i bezprzewodowy internet to także standard. Jeśli macie ochotę, to możecie nawet wynająć cały domek, bo i takie oferty się pojawiają. Miejsce, w którym się zatrzymacie, może być doskonała bazą wypadową w kierunku okolicznych atrakcji. Oczywiście piesze wędrówki, trasy rowerowe czy zimowe szusowanie to tylko część z możliwości. Można też spróbować swoich sił na skałach, o ile jesteście wspinaczami. Wolicie zejść niżej? Nie ma problemu. Jaskinia Niedźwiedzia czy Podziemna Trasa Turystyczno-Edukacyjna w Starej Kopalni Uranu w Kletnie zaspokoją wasze oczekiwania.

Oczywiście możliwości jest dużo więcej. Może się okazać, że będziecie mieli ochotę na krótki wypad do Czech. Z tym nie będzie najmniejszego kłopotu. Rezerwat przyrody, park krajobrazowy – dla wielbicieli natury także starczy miejsca. Poza tym także zabytki czy akweny wodne. Nie powinniście się nudzić. Zresztą, na miejscu macie Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury, w którym znajdziecie informacje o turystycznych atrakcjach.