Jaki system powinien posiadać dobry rębak?

Gałęzie potrafią sprawić naprawdę wiele problemów, dlatego dobrze jest je pociąć. Jednak zamiast robić to ręcznie najszybszym sposobem okazuje się skorzystanie z rębaka. Przy pomocy takiej maszyny można w naprawdę krótkim czasie pozbyć się ogromnej ilości gałęzi. Postaram się napisać nieco na ten temat, bo jednak dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej zanim zakupi się jakiś produkt. Pozwoli to zapobiec złemu wyborowi.

Kilka słów na temat dobrej jakości rębaków

sprawdzony rębak do drzewaW Polsce najczęściej wybiera się rębaki stacjonarne jeśli ktoś posiada małą ilość gałęzi do przetworzenia lub takie do ciągnika, jeśli trzeba zająć się całym polem czy ogółem duża powierzchnią. Dlatego też postaram się opowiedzieć nieco o rębakach do ciągników. Dobrym wyborem okazują się modele posiadające system No-stress. Dzięki temu można odciążyć układ podający, co na dłuższą metę jest naprawdę opłacalne. Ciągnik jest odciążony w dużym stopniu dzięki użyciu pompy hydraulicznej w rębaku. W ten sposób ciągnik nie będzie tak wykończony, jest to szczególnie istotne w przypadku maszyn o mniejszej mocy. Poza tym jeśli chodzi o typy rębaków to można zdecydować się na walcowe, tarczowe lub bębnowe. Najmniejsze okazują się właśnie walcowe, więc nadają się do przerabiania gałęzi o mniejszej średnicy, a dokładniej do ośmiu centymetrów, jednak nie potrzebują tak mocnego ciągnika. Z kolei tarczowe są większe i pozwalają zająć się gałęziami do dwunastu centymetrów średnicy, jednak ciągnik powinien posiadać minimalnie sześćdziesiąt koni mechanicznych. Najmocniejsze okazują się rębaki bębnowe, bo można nimi ciąć gałęzie do szesnastu centymetrów średnicy, ale ciągnik musi być odpowiednio mocny. Sprawdzony rębak do drzewa okazuje się dobrą inwestycją jeśli trzeba przerobić sporo drewna. Oczywiście warto sprawdzić, które marki w danym momencie są najchętniej kupowane. Pozwoli to zorientować się, który wybór jest dobry.

Jak widać wybierając rębak do drzewa, trzeba zorientować się które typy mogą być obsługiwane przez ciągnik jaki się posiada. Jego moc jest w tym przypadku niezwykle istotna, więc nie można tego zlekceważyć. Trzeba się nieco zastanowić i dokonać odpowiedniego wyboru. Najczęściej kupuje się rębaki tarczowe, bo to właśnie gałęzie do dwunastu centymetrów zazwyczaj się przerabia. Chyba, że ktoś posiada pole pełne wierzby energetycznej to jest potrzebne coś mocniejszego.