Jaki skuter dla inwalidy wybrać?

 

Od wielu lat korzystam z elektrycznego skutera inwalidzkiego. Jest on bardzo prosty w obsłudze, a przy tym wygodny i bardzo wytrzymały. Jednakże, urządzenie które posiadam ma już ładnych kilka lat. W między czasie trochę się popsuł i nie był już tak wydajny jak na początku. Postanowiłem go nie naprawiać, tylko kupić sobie coś nowego. Wiedziałem, że ostatnio na rynku medycznym pojawiło się wiele nowych, ciekawy modeli i byłem pewny, że znajdę wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Kupno polecanego skutera inwalidzkiego

polecane skutery inwalidzkie trójkołoweDzięki uprzejmości moich znajomych udało mi się przetestować kilka wybranych modeli i teraz byłem już przekonany, że najlepszy będzie dla mnie pojazd trójkołowy. O wiele łatwiej można w nim było utrzymać równowagę, a przy tym był bardziej zwrotny, dzięki czemu sprawdzał się również w zatłoczonych, ciasnych miejscach, gdzie czasami ciężko wjechać zwykłym elektrycznym wózkiem inwalidzkim, który ma duże gabaryty. Udałem się do sklepu medycznego, gdzie zapytałem sprzedawczyni o polecane skutery inwalidzkie trójkołowe. Od razu pokazała mi kilka, w tym jeden model, którym miałem już okazję się przejechać. Od razu zdecydowałem się go zakupić, tym bardziej że był akurat dostępny w bardzo niskiej, promocyjnej cenie, a ja dodatkowo mogłem ubiegać się o jego dofinansowanie z fundacji do której należę. W ten sposób koszt jego zakupu niemal całkowicie mógł mi się zwrócić. Teraz pozostało jeszcze wybrać odpowiedni skuter dla mojej wagi i wzrostu. Na szczęście to wszystko można było zrobić na miejscu. Dla pewności przymierzyłem się jeszcze do wybranego przeze mnie pojazdu i wykonałem jazdę próbną. Teraz byłem już pewny, że jest to odpowiedni pojazd dla mnie. Zacząłem z niego korzystać jeszcze tego samego dnia. Na początku jeździłem dosyć ostrożnie, ale już wkrótce nabrałem większej pewności siebie za kierownicą.

Okazało się, że taki skuter osiąga bardzo duże prędkości, jest nawet szybszy niż rower. W dodatku do jego obsługi, która jest bardzo prosta wystarczy jedna ręka. Szczególnie podobał mi się w nim pojemny bagażnik z przodu pojazdu oraz to, ze można było dowolnie regulować oparcie. To wszystko przyczyniało się do tego, że był on bardzo praktyczny i ułatwiał mi codzienne funkcjonowanie. To było świetne rozwiązanie.