Jaką maseczkę ochronną wybrać?

Musimy zaakceptować fakt, że obowiązkowe zakrywanie nosa i ust będzie obowiązywać jeszcze przez jakiś, najprawdopodobniej dłuższy czas. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie maski, najlepiej takie z filtrem. Używając maski z filtrem jesteśmy o wiele bezpieczniejsi niż podczas noszenia zwykłej maski chirurgicznej. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Filtr ffp2 zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami

maski ffp2Nie da się ukryć, że zakrywanie ust i nosa bywa czasami uciążliwe. W masce bez odpowiedniego filtra rzeczywiście może ciężko się oddychać, a wnętrze maski szybko robi się bardzo wilgotne. Jeżeli doświadczamy takich problemów, warto wtedy kupić maski ffp2, które cechuje wysoki poziom filtracji. Takie maski nosi się po prostu o wiele przyjemniej, a co najważniejsze są skuteczniejsze niż te najtańsze, najbardziej popularne maski ochronne. Maska z filtrem pozwala na swobodne oddychanie i nawet jeżeli jest to maska jednorazowa to można nosić ją troszeczkę dłużej niż typową maskę. Dobra maska ffp2 będzie posiadać metalowy element na górze, przy pomocy którego można dopasować ją do nosa. Jest to jej kolejna cecha zwiększająca komfort w czasie jej noszenia. Kupując maski warto nabyć takie, które mają grubsze gumki – wtedy nie podrażnimy sobie okolic uszu od kilkugodzinnego noszenia. Przed jej użyciem należy zapoznać się z instrukcją noszenia.

Ochrona przed szkodliwymi zanieczyszczeniami oraz wirusami jest obecnie bardzo ważna dla większości ludzi. Świadomość ludzi dotycząca masek powinna być trochę większa. Warto wiedzieć, że jednorazowa maska z filtrem ffp2 nie jest wcale dużym wydatkiem. Zawsze dobrze jest kupić zestaw kilku maseczek jednorazowych. W dużych paczkach po kilka lub kilkanaście sztuk zawsze jest taniej.